اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
وزیر فرهنگ در نشست صمیمی با دانشجویان:

نگاه ایجابی در حوزه عفاف و حجاب داریم/درباره مسائل مرتبط با شبکه خانگی تابع قانون هستیم

نگاه ایجابی در حوزه عفاف و حجاب داریم/درباره مسائل مرتبط با شبکه خانگی تابع قانون هستیم

به گزارش ایران آنلاین،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جلسه با مسئولان رسانه ملی با محوریت شبکه نمایش خانگی، به دنبال حل و فصل مسائل مرتبط با شبکه نمایش خانگی هستیم و وزارت فرهنگ در خصوص نتایج این جلسات کاملا تابع قانون است.

، محمدمهدی اسماعیلی در نشست صمیمی با دانشجویان با اشاره به برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص وضعیت شبکه نمایش خانگی، گفت: اینکه با صداوسیما در خصوص وضعیت شبکه نمایش خانگی دچار اختلاف نظرهایی باشیم موضوعی طبیعی است اما این اختلاف نظر ها به این معنی نیست که بخش نظارت نمایش خانگی رها شده باشد، بلکه این نظارت همچنان توسط «ساترا» صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر برپایی جلسات متعدد مشترک میان مسئولان وزارت فرهنگ با مدیران رسانه ملی برای حل اختلاف نظرها در خصوص شبکه نمایش خانگی ابراز کرد: در حال حاضر با همیاری رئیس سازمان صداوسیما به عنوان برادر، دوست و همکار سابق در رسانه ملی به دنبال حل و فصل مسائل مرتبط با شبکه نمایش خانگی هستیم و وزارت فرهنگ در خصوص نتایج این جلسات کاملا تابع قوانین است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در حوزه عفاف و حجاب تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله نهادهای مسئول در این حوزه به حساب می آید و این مسئولیت کاملا بصورت ایجابی صورت می گیرد و برپایی نمایشگاه مد و لباس در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران از سوی کارگروه مد و لباس، برپایی جشنواره مد و لباس فجر با توجه به پوشش های اصیل و بومی و ابلاغ آیین نامه تولید لباس پس از ۱۰ سال وقفه تنها بخشی از فعالیت ها و اقدامات اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه عفاف و حجاب است.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط سخت آغاز بکار وزارت فرهنگ در دولت مردمی پرداخت و اظهار کرد: در حوزه فرهنگ و هنر بخاطر شرایط کرونایی تقریبا همه فعالیت ها با تعطیلی یا محدودیت شدید مواجه شدند و بر همین اساس اهالی فرهنگ و هنر بدترین شرایط ممکن را سپری کرد.

رییس شورای هنر کشور اظهار داشت: در روزهای پایانی دولت دوزادهم با انبوهی از مجوزهای صادر شده در حوزه های نشر و سینما مواجه بودیم که این مسئله برای دولت مردمی چالش های مختلفی را در پی داشت و هنوز هم درگیر سر و سامان دادن این چالش ها هستیم.

عضو کابینه دولت مردمی در ادامه سخنانش به اولویت های دولت مردمی در حوزه فرهنگ و هنر اشاره و اظهار داشت: تحقق عدالت فرهنگی، بازگشت حوزه فرهنگ و هنر به ریل گذاری مدنظر مقام معظم رهبری و جبهه فرهنگی انقلاب، اصلاح آیین نامه ها و ساختارهای تصمیم ساز، بازگشت مرجعیت و حکمرانی فرهنگ و هنر به وزارت فرهنگ، تحقق نهضت بازگشت به مسجد، بکارگیری جریان جوان و نخبه حوزه فرهنگ و برپایی برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر با محوریت نهادهای دینی بخشی از اولویت کاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید به شمار می‌رود.

در نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با دانشجویان انجمن های اسلامی سراسر کشور، دانشجویان در فضایی صمیمی به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری پرداختند و اسماعیلی نیز پاسخگوی سوالات متعدد دانشجویان حاضر در این نشست بود.

انتهای پیام/

 

کپی