اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

نشنال‌اینترست: طرح غرب برای انزوای روسیه شکست‌ خورد

نشنال‌اینترست: طرح غرب برای انزوای روسیه شکست‌ خورد

به گزارش ایران آنلاین،روزنامه آمریکایی نشنال‌اینترست عنوان کرد: سفر ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه به ایران نشان می‌دهد که طرح غرب برای انزوای روسیه شکست خورده‌ است.

«مارک اپیسکوپوس» ستون‌نویس مجله نشنال‌اینترست در مقاله‌ای نوشت: باوجود تلاش غرب برای ایجاد یک جبهه واحد جهانی علیه کرملین، بیشتر کشورهای غیرغربی یا موضعی خنثی در قبال جنگ اوکراین در پیش گرفته‌اند یا همانطور که در مورد چین و ایران به وضوح دیده می‌شود از روسیه حمایت کرده‌اند.

وی، تلاش یک هفته‌ای دیپلماتیک ترکیه به عنوان عضو ناتو، در کنار میانجیگیری دبیرکل سازمان ملل به عنوان نماینده جامعه جهانی، برای جلب رضایت روسیه جهت صدور مجوز صادرات غلات از دریای سیاه را یادآور شد و نوشت: امضای قرارداد صادرات غلات بین مسکو و اوکراین با میانجیگری آنکارا و سازمان ملل بعد از یک هفته رایزنی دیپلماتیک با کرملین نشان می‌دهد که کارزار غرب برای منزوی کردن مسکو در حوزه اقتصادی و سیاسی شکست خورده‌ است.

رئیس‌جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه(دوم اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت. وی سه روز پس از آن در روز پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰ آغاز عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین را اعلام‌کرد و روابط پرتنش مسکو-‌کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضع‌ داد.

درگیری‌ها در اوکراین و نیز واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

کپی