اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

صدور بالاترین سطح هشدار هواشناسی در سیستان و بلوچستان

صدور بالاترین سطح هشدار هواشناسی در سیستان و بلوچستان
محمد شکوهی فر خبرنگار

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان از تقویت بارش‌های مونسون در نیمه جنوبی و غرب استان و وقوع بارش‌های سنگین در مدت زمانی کوتاه خبر داد و از مردم خواست به هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

به گزارش ایران آنلاین، محسن حیدری با اشاره به صدور هشدار سطح قرمز این اداره‌کل گفت: شدت فعالیت این سامانه از بعدازظهر دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ تا روز چهارشنبه ۵ مردادماه است اما فعالیت آن تا پایان هفته نیز ادامه خواهد داشت.

وی، شهرهای ایرانشهر، بمپور، چابهار، دشتیاری، دلگان، راسک، زرآباد، سراوان، سرباز، سیب و سوران، فنوج، قصرقند، کنارک، گلشن، لاشار، مهرستان، نیک شهر،خاش و ارتفاعات تفتان را مناطق تحت اثر این سامانه عنوان کرد و افزود: در این مدت زمان آبگرفتگی گسترده معابر شهری و روستایی را شاهد خواهیم بود.

این مقام مسئول، همچنین از احتمال آبگرفتگی منازل خبر داد و ادامه داد: احتمال بروز خسارات گسترده بر اثر وقوع سیلاب و بادهای شدید لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک وجود دارد.

محسن حیدری ادامه داد: از روز دوشنبه تا چهارشنبه وقوع رعدو برق و رگبارهای پراکنده برای نواحی شمالی استان و همچنین شهرستان‌های زاهدان و میرجاوه دور از انتظار نخواهد بود.

عضو ستاد مدیریت بحران استان گفت: تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات در این مدت زمان بسیار خطرناک است و مردم باید ضمن پرهیز از سفرهای غیرضروری به استان‌های کرمان، هرمزگان و فارس به اخطارها و توصیه‌های هواشناسی توجه کنند.

کپی