اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

خلاقیت هنرمند اصفهانی با استفاده از ضایعات پلاستیکی

خلاقیت هنرمند اصفهانی با استفاده از ضایعات پلاستیکی

جوان هنرمند اصفهانی طی حرکتی زیبا با شعار حفظ محیط زیست و جلوگیری از رها کردن پلاستیک در طبیعت اقدام به خلق اثار هنری با استفاده از قطعات پلاستیکی قابل بازیافت در سطح شهر اصفهان کرد.

 حامد سیامکی هنرمند اصفهانی در مورد هدف خود از خلق این اثار هنری به خبرنگار ایران انلاین گفت :هنر محیطی کمک میکند با تغییر شکل در ظاهرطبیعت و بدون آسیب های زیست محیطی، مفهوم یا معضلی را به مخاطبان نشان دهد. حاصل این تغییر در مدیاهای مختلف مانند فیلم یا عکس به نمایش گذاشته می شود.

اجرای اخیر من با عنوان "میکرو پلاستیک" نشان خواهد داد که رها کردن پلاستیک در محیط و یا عدم توجه به بازیافت آن چگونه بر محیط زیست و زندگی انسان ها تاثیر می گذارد. پلاستیک های رها شده در محیط بر اثر مرور زمان تجزیه نمی شوند بلکه به قطعات بسیار کوچکتر تبدیل شده و در چرخه طبیعت قرار می گیرند و از طرق مختلف مانند  آب، خاک و هوا وارد مواد غذایی شده و در نهایت در خون جریان پیدا می کنند و موجب اسیب به سلامتی بدن میشوند.

این اثار هنری بر روی درختان  شهر  با جمع آوری مواد قابل بازیافت انجام شد. پلاستیک ها بصورت رشته ای در شیار درخت تداعی کننده چرخه آب می باشد  و به نوعی ورود و جریان یافتن میکروپلاستیک ها در طبیعت و عملکرد و تاثیر انها  در چرخه حیات را نشان میدهد.

کپی