اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

3 صیاد ایرانی حبس شده در پاکستان ، به کشور بازگشتند

3 صیاد ایرانی حبس شده در پاکستان ، به کشور بازگشتند

به گزارش ایران آنلاین،یک گروه ۳ نفره از صیادان ایرانی که به اتهام ورود غیر مجاز به آب‌های سرزمینی پاکستان توسط نیروهای این کشور زندانی شده بودند، پس از تحمل دو و نیم سال حبس، امروز آزاد و به میهن اسلامی بازگشتند.

 روابط عمومی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در «کراچی» اعلام کرد که در راستای احقاق حقوق ایرانیان خارج از کشور و با پیگیری‌های مستمر سفارت ایران در اسلام‌آباد و این سرکنسولگری، تعداد سه نفر از صیادان بلوچ ایرانی زندانی در کراچی آزاد و از طریق پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر به کشور بازگشتند.

این ملوانان به اتهام ورود غیرقانونی به آب‌های پاکستان، توسط آژانس امنیت دریایی این کشور دستگیر و روانه زندان شده بودند.

«حسن نوریان» سرکنسول ایران در شهر کراچی مرکز ایالت سِند در جنوب پاکستان در این رابطه گفت: ‏سه هموطن بلوچ از زندان کراچی آزاد و عازم میهن اسلامی شدند و تلاش برای آزادی بقیه زندانیان ایرانی ادامه دارد.

وی افزود: عدم آشنایی برخی از صیادان با قوانین بین المللی مرزهای آبی و یا نداشتن سامانه های ناوبری و مسیریابی، موجب ورود سهوی صیادان به قلمرو آبی پاکستان و دستگیری توسط نیروهای امنیت دریایی می شود و لازم است دستگاههای ذیصلاح مثل سازمان شیلات، دوره های آموزشی برای صیادان برگزار و امکانات مسیریابی و ناوبری برای قایق های آنان تامین کنند.

انتهای پیام/

کپی