اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر:

صادرات ایران به قطر به ۲ میلیارد دلار افزایش می‌یابد

صادرات ایران به قطر به ۲ میلیارد دلار افزایش می‌یابد

به گزارش ایران آنلاین، نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر گفت: با توجه به نتایج مطلوب سفر هیات تجاری ایران به قطر پیش‌بینی شده صادرات ایران به این کشور تا ۲ سال آینده به یک میلیارد دلار افزایش یابد که بدون تردید بخش قابل توجهی از این صادرات سهم استان بوشهر است.

خورشید گزدرازی  اظهار کرد: این سفر پنج روزه با حضور ۷۰ شرکت صادراتی دستاوردهای بسیار خوبی برای فعالان اقتصادی به همراه داشته که از جمله آنها می‌توان به نشست وزیر نیرو با هیأت همراه برای توسعه تجاری بین دو کشور اشاره کرد.

وی بیان کرد: افتتاح مرکز تجاری ایران در قطر با محوریت مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، انتصاب رایزن اقتصادی ایران در قطر، بازدید از ظرفیت اقتصادی از جمله منطقه آزاد "حمد" از دیگر دستاوردهای ارزشمند سفر هیات تجاری کشورمان به مقصد قطر است.

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر ادامه داد: حضور هیات اعزامی در اتاق بازرگانی قطر با حضور  علیرضا پیمان پاک معاون وزیر صمت، شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران و نشست رو در روی فعالان اقتصادی ایران و قطر برای تسهیل در فعالیت تجار و بازرگان ۲ کشور از دیگر دستاوردهای این سفر است.

وی عنوان کرد: مشکلات صادرکنندگان ایرانی در بندر الرویس قطر نیز بررسی شده است که انتظار می‌‏رود نصب دستگاه ایکس‌‏ری در بندر یاد شده به عنوان یکی از مطالبات مهم صادرکنندگان ایرانی محقق شود.

گزدرازی یادآور شد: استقبال دولت قطر از راه اندازی کشتی مسافری بین بنادر جنوبی ایران و این کشور برای استفاده مسافران جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ از دیگر دستاوردهای این سفر است که امیدواریم تخصیص سوخت یارانه به کشتی‎های داوطلب این خط هر چه زودتر محقق شود.

وی عنوان کرد: قطر در نیمه دوم سال جاری میزبان بزرگ‌‎ترین رویداد فوتبالی دنیا است که این ظرفیتی بی نظیر برای توسعه مراودات تجاری با این کشور است.

گزدرازی افزود: در نوار ساحلی خلیج فارس استان بوشهر و بویژه بندر دیر این استان نزدیک ترین مسافت با کشور قطر دارد که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده شود.

تجارت ایران و قطر در زمان حاضر رقم ناچیزی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار است.

انتهای پیام/

کپی