اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بیش از ۵۸ درصد حجاج ایرانی به کشور بازگشتند

بیش از ۵۸ درصد حجاج ایرانی به کشور بازگشتند

به گزارش ایران آنلاین،رئیس ستاد مکه مکرمه با بیان اینکه در حال حاضر ۸ هزار و ۴۹ حاجی ایرانی در مکه مکرمه حضور دارند، گفت: بیش از ۵۸ درصد حجاج ایرانی به کشور بازگشته‌اند که سهم فرودگاه جده در این خصوص ۶۱ پرواز بوده و ۲۳ هزار و ۴۰ نفر از دو فرودگاه جده و مدینه به کشور رهسپار شده‌اند.

به نقل  از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، اکبر رضایی با بیان اینکه پروازهای بازگشت حجاج ایرانی به کشور از روز ۲۳ تیر آغاز شده و تا روز هفتم مرداد ادامه دارد، افزود: پروازهای بازگشت از فرودگاه‌های جده و مدینه منوره صورت می‌گیرد که تاکنون سهم پروازهای جده ۶۱ پرواز بوده و ۳۳ پرواز نیز از فرودگاه شهر مدینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه روزانه تعدادی کاروان‌های مدینه بعد به شهر مدینه منوره اعزام می‌شوند و تعدادی کاروان نیز برای عزیمت به میهن اسلامی به فرودگاه جده می‌روند، گفت: پروزاهای بازگشت از فرودگاه جده تا روز ششم مرداد ماه ادامه دارد.

رضایی با اشاره به خروجی زائران از مکه به سمت ایران تا پایان وقت شنبه شب یکم مرداد ماه، افزود: ۱۴ هزار و ۶۴۴ نفر تا پایان شنبه شب از جده به ایران بازگشته‌اند.

رئیس ستاد مکه مکرمه تصریح کرد: در حال حاضر ۸ هزار و ۴۹ حاجی ایرانی در قالب ۶۵ کاروان در مکه مکرمه حضور دارند و تعدادی از زائران مدینه بعد نیز در مدینه منوره هستند که خدمات لازم به حجاج کشورمان صورت می‌گیرد.

به گفته رضایی، خدمات نقل درون شهری و سایر خدمات اجرایی تا آخرین لحظه حضور زائران ادامه دارد.

وی همچنین تصریح کرد: روزانه عزیمت زائران به مدینه بعد نیز انجام می‌گیرد که بر همین اساس امروز یکشنبه آخرین کاروان‌های مدینه بعد نیز مکه را به سمت مدینه ترک می‌کنند.

انتهای پیام/

کپی