اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا؛

رئیسی: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع سویه جدید کرونا ضروری است

رئیسی: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع سویه جدید کرونا ضروری است

به گزارش ایران آنلاین، رئیس جمهور با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا و تغییر رنگ‌بندی شهرها در روزهای اخیر، پرهیز از عادی‌انگاری و رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی را برای پیشگیری از شیوع سویه جدید ضروری دانست و خواستار رعایت دقیق تر این شیوه‌نامه‌ها در ایام محرم شد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره شرایط جدید شیوع بیماری کرونا در کشور، گفت: همه مردم باید در اماکن عمومی ضمن استفاده از ماسک به تمام ضوابط بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توجه ویژه داشته باشند و خصوصاً با توجه به نزدیکی ایام محرم این ملاحظات با دقت بیشتر در هیئات و اماکن زیارتی رعایت شود.

رئیس‌جمهور تزریق دُز یادآور واکسن را نیز مورد تأکید قرار داد و از وزارت بهداشت و درمان خواست که به منظور ارائه خدمات بهتر به شهروندان، تأمین واکسن مورد نیاز و افزایش مراکز واکسیناسیون را در اولویت قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به افزایش سفرهای خارجی و سفرهای زیارتی به عتبات عالیات در ایام محرم و اربعین حسینی، انجام تست در مبادی ورودی برای جلوگیری از ورود سویه جدید بیماری به کشور را ضروری برشمرد.

آیت‌الله رئیسی با قدردانی از دست‌اندرکاران طرح شهید سلیمانی در سراسر کشور، اجرای این طرح در حوزه‌های آموزش، پیشگیری و غربالگری را موفقیت‌آمیز خواند و لزوم تأمین اعتبارات لازم در این زمینه و تداوم اجرای آن را مورد تأکید قرار داد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه مدارس و دانشگاه‌ها در موعد مقرر خود بازگشایی خواهد شد، اظهار داشت: همه الزامات برای بازگشایی به موقع مراکز آموزشی مورد توجه قرار گیرد و هیچ بهانه‌ای نباید مانع از برگزاری حضوری کلاس‌های آموزشی شود.

انتهای پیام/


 

کپی