اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

جانباختگان سیل استهبان به ۱۵ نفر افزایش یافت

جانباختگان سیل استهبان به ۱۵ نفر افزایش یافت

به گزارش ایران آنلاین،مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اعلام کرد:عصر روز گذشته بارش باران فصلی در شهرستان‌های نی ریز و حوالی سلطان شهباز استهبان و داراب منجر به وقوع سیلاب شد که این حادثه ۱۵ نفر کشته به جا گذاشت.

خلیل عبداللهی اظهار کرد: به طور کلی در این حادثه ۲۳ نفر دچار آبگرفتگی شدند  و ۵۵ نفر توسط نجاتگران  از مرگ حتمی نجات پیدا کردند. همچنین ۱۵ خودرو نیز در رودخانه گرفتار شدند که نیروهای امدادی برای کمک به آنها ورود کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با بیان اینکه  به ۵۰۰ نفر از افرادی که در پلیین دست رودخانه ساکن هستند اطلاع رسانی شده  گفت: این حادثه ۸ نفر مفقودی داشته است و جستجوها برای یافتن مفقودی‌ها همچنان ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اضافه کرد: نیروهای امدادی هنوز هم در محل حادثه برای بررسی جزئیات حضور دارند و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

حسین درویشی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس نیز از امدادرسانی ۲۲ تیم امدادی این جمعیت به حادثه دیدگان سیلاب شهرستان استهبان خبر داد و گفت: ۷۴نفر از سیلاب نجات یافتند.

وی افزود: در پی بارندگی شدید منطقه پهنابه – سد استهبان تحت تاثیر سیل و آب‌گرفتگی قرار گرفت که در این حادثه تعداد ۵۱ خانوار درگیر سیلاب شدند.

درویشی ادامه داد: ۲۲ تیم امدادی به همراه ۱۲۵ نیروی امدادی به محل وقوع حادثه اعزام شدند که در این میان ۷۴ نفر که دچار آبگرفتگی شده بودند توسط نیروهای جمعیت هلال احمر فارس نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس، روستاهای درگیر حادثه را امام‌زاده سلطان شهباز، باغ شاد، دهویه، بخنو، درب قعله، انجیرک علیا و سفلا، آب بند، بردنو و مهدی آباد اعلام و تصریح کرد: پنج بسته غذایی ۷۲ ساعته برای حادثه دیدگان ارسال و بین آن‌ها توزیع شده است.

عصر دیروز سی و یکم تیر ماه ، بارش شدید باران در شهرستان استهبان حوالی سلطان شهباز، طغیان رودخانه رودبال و وقوع سیل را به دنبال داشت.

پیش از این، مدیرکل هواشناسی استان فارس چهارشنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ گفته بود:  با توجه به نقشه های هواشناسی بتدریج در استان به ویژه در مناطق جنوبی احتمال وقوع بارش های رگباری  و رعد و برق در بعد از ظهرها پیش بینی می شود.

انتهای پیام/


 

کپی