اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

چهار هزار واحد مسکونی برای خانوارهای دارای فرزند معلول در کشور احداث می‌شود

چهار هزار واحد مسکونی برای خانوارهای دارای فرزند معلول در کشور احداث می‌شود

به گزارش ایران آنلاین، رییس بنیاد مستضعفان کشور گفت: چهار هزار واحد مسکونی با همکاری بنیادی علوی برای خانوارهای دارای ۲ معلول و بیشتر و متقاضیان کمیته امداد و بهزیستی ایجاد می‌شود.

پرویز فتاح روز پنجشنبه در نشست طرح‌های محرومیت زدایی و سرمایه‌گذاری لرستان اظهار کرد: بیش از ۱۲ میلیارد تومان اعتبار در قالب ۲۱ هزار بسته معیشتی لبنی به ارزش هر بسته ۶۰۰ هزار تومان با همکاری بنیاد علوی بین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در لرستان توزیع می‌شود.

وی افزود: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار کمک‌های موردی برای متقاضیان کمیته امداد و بهزیستی در لرستان پرداخت می‌شود.

وی گفت: چهار هزار واحد مسکونی با همکاری بنیادی علوی برای خانوار دارای ۲ معلول و بیشتر برای متقاضیان بهزیستی ایجاد می‌شود که سهم لرستان ۴۵۰ واحد می‌باشد.

فتاح بیان کرد: ۲۰ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن برای محرومین در حال ساخت است که ۶۶۰ واحد مربوط به لرستان می‌باشد در این راستا ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات از سوی دولت و مابقی آن توسط بنیاد مستضعفان تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه برای اشتغال محرومین لرستان اختصاص یافت، گفت: نتیجه پخش کردن وام منجر به بدهی می‌شود اما باید اعتبارات را به سمت اشتغالزایی سوق دهیم همچنین ۲ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی در قالب طرح تغذیه زنان باردار محروم در لرستان توزیع خواهد شد.

فتاح ادامه داد: مدیریت مالی صحیح از نکات بارز یک مدیر انقلابی است و متأسفانه در این حوزه به خوبی عمل نشده و موجب محرومیت بیشتر در بسیاری مناطق می‌شود.

وی اظهار کرد: اجرای برنامه با طرح نو می‌تواند در تکمیل پروژه ها کمک کند، در دولت سیزدهم با تلاش مدیران انقلابی نباید عجله کنیم و باید باتوجه به اعتبارات ناکافی اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم‌.

رییس بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام مهم لرستان و با اولویت بندی پیگیری شوند، گفت: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان خرم‌آباد با ۵۰۰ مگاوات ظرفیت پاییز امسال به بهره‌برداری می رسد و این طرح بزرگترین پروژه عمرانی و سرمایه‌گذاری لرستان است که توسط بنیاد مستضعفان ایجاد می‌شود.

فتاح بیان کرد: اقدام انقلابی به شعار نیست باید عمل شود، مدیران باید با تلاش مضاعف در تکمیل پروژه‌ها اقدامات لازم را انجام دهند. انقلابی‌گری به ایمان و اخلاص ما است و راه شهید سلیمانی باید ادامه داشته باشد.


انتهای پیام/ 

کپی