اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر فرهنگ در بازدید از کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی در استان قم تاکید کرد:

کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی، گنجینه ای ارزشمند برای اهالی فرهنگ و ادب

کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی، گنجینه ای ارزشمند برای اهالی فرهنگ و ادب

به گزارش ایران آنلاین، وزیر فرهنگ که از صبح پنجشنبه، شانزدهم تیرماه در راستای سفرهای استانی خود وارد استان قم شده است،ضمن بازدید از کتابخانه آیت الله سیدشهاب الدین مرعشی نجفی با حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدمحمود مرعشی نجفی تولیت کتابخانه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که از صبح امروز پنجشنبه شانزدهم تیرماه در قالب جدیدترین سفر استانی خود به استان قم سفر کرده است در ابتدای سفر خود با حضور در کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی قم از بخش های مختلف کتابخانه از جمله انبار کتب قدیمی، اتاق های تخصصی کتب قدیمی و مرکز اسکنر نسخ خطی بازدید کرد.

همچنین وزیر فرهنگ در این بازدید، کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی را گنجینه ای بی نظیر دانست و گفت: این کتابخانه، گنجینه ارزشمندی برای اهالی فرهنگ و ادب کشور محسوب می‌شود که با همت حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدمحمود مرعشی نجفی فرزند برومند مرحوم آیت الله مرعشی نجفی به خوبی توسعه یافته است.

وی افزود: مرحوم آیت‌الله مرعشی نجفی به عنوان یک عالم برجسته، تمام عمر با برکت خود را صرف خدمت به حوزه فرهنگ جهان اسلام  و اعتلای حوزه کتاب کرد که بخشی از این خدمات، امروزه در قالب «کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی» به عنوان یکی از مراکز فرهنگی مهم استان قم خودنمایی می کند.

گفتنی است، در کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی، علاوه بر آثار مکتوب علما، نسخ خطی کهن اسلامی نیز گردآوری شده است.

لازم به ذکر است، حضور در نخستین اختتامیه جشنواره مطبوعات دینی، دیدار با رییس جامعه الزهرا(س) و نشست با تشکل های فعال حوزه بین الملل از برنامه‌های سفر یک روزه وزیر فرهنگ به استان قم است.

انتهای پیام/


 

کپی