اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

وزیر حمل و نقل نیکاراگوئه با مدیر کل آمریکای وزارت خارجه دیدار کرد

وزیر حمل و نقل نیکاراگوئه با مدیر کل آمریکای وزارت خارجه دیدار کرد

به گزارش ایران آنلاین،وزیر حمل و نقل و زیرساخت نیکاراگوئه که به منظور شرکت در رویداد شهرهای خواهر خوانده تهران، به کشورمان سفر کرده است، با دستیار وزیر و مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه دیدار گفت‌وگو کرد.

 «اسکار موخیکا» وزیر حمل و نقل و زیرساخت نیکاراگوئه که به منظور شرکت در رویداد شهرهای خواهر خوانده تهران، به کشورمان سفر کرده است، با  عیسی کاملی دستیار وزیر و مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و در باره دستور کار جاری ارتقا همکاری های دو کشور گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، دستیار وزیر و مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به مشترکات و نیز مواضع انقلابی دو کشور ایران و نیکاراگوئه، از  روند رو به گسترش روابط دو کشور در ابعاد مختلف ابراز خرسندی کرد و خواستار به کار گیری ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی و فنی در مسیر توسعه همکاری‌ها شد.

وزیر حمل و نقل و زیر ساخت نیکاراگوئه نیز با یادآوری تقارن تاریخی پیروزی انقلاب‌های دو کشور، جمهوری اسلامی ایران و نیکاراگوئه را پرچمدار صلح و مدافع حق تعیین سرنوشت عنوان کرد و اظهار داشت که فرصت‌ها و زمینه‌های متعددی برای گسترش و تحکیم روابط دو کشور وجود دارد و باید از زمینه یاد شده برای ارتقا روزافزون روابط کمال بهره برداری به عمل آید.

وی آشنایی نزدیک با توانمندی‌های فنی و علمی و بازدید از برخی دستاوردهای ایران را یکی از اهداف سفر خود ذکر کرد.


انتهای پیام/


 

کپی