اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

حاج‌یوسف‌زاده: توان کسب ۲ مدال در قونیه را داریم؛ جودو ایران بارها خود را ثابت کرده است

حاج‌یوسف‌زاده: توان کسب ۲ مدال در قونیه را داریم؛ جودو ایران بارها خود را ثابت کرده است

به گزارش ایران آنلاین،مدیر فنی تیم ملی جودو گفت: جودو ایران بارها خود را ثابت کرده است و اکنون نیز در دوران تعلیق با تمام توان برنامه‌ها برای موفقیت این رشته پیگیری می‌شود.

محمدرضا حاج‌یوسف‌زاده در خصوص شرایط تیم ملی جودو بزرگسالان ایران و حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی اظهار داشت: سال پیش به‌عنوان مدیر فنی کارم را با تیم ملی بزرگسالان آغاز کردم که اولین برنامه ما حضور در عراق و مسابقات با این تیم و تونس بود. در ادامه هم اردویی به مدت هشت روز در این کشور داشتیم.

وی افزود: سپس اردوها به صورت پیوسته در ورزشگاه آزادی برگزار شد و بلافاصله کادر فنی از سوی فدراسیون تکمیل شد. اکنون محسن ذکریا مربی ارشد تیم است و حسین قمی، علی معلومات و وحید بنا دیگر اعضای کادرفنی هستند. همگی این نفرات سال‌ها در تیم ملی جودو بوده و میادین زیادی را تجربه کرده‌اند و تحصیلکرده ورزش هستند.

حاج‌یوسف‌زاده عنوان کرد: اواخر فرودین‌ماه به مسابقات چندجانبه عراق رفتیم و در بخش تیمی مقام اول را کسب کردیم. سپس تیم آرایش خود را برای حضور در سن‌پترزبورگ پیدا کرد. در آنجا تورنمنت چهارجانبه برگزار شد که ایران با تیم‌های روسیه و صربستان مسابقه داد. با توجه به اینکه نفرات ما در کوران مسابقات نبودند اما مبارزات نسبتا خوبی ارائه کرده و آنها به‌تدریج خودشان را پیدا کردند.

وی همچنین اظهارداشت: اردوی ما در سرخ‌رود به اتمام رسید و آنجا تیم بزرگسالان به‌همراه تیم جوانان تمرین کرد. اکنون نیز اردو در ورزشگاه آزادی دنبال می‌شود که اعضای تیم کم‌بینایان هم با نفرات ما تمرین می‌کنند.

مدیرفنی تیم ملی بزرگسالان افزود: تیم تاجیکستان ۱۹ تیر با ۱۰ ورزشکار و ۲  مربی به ایران خواهد آمد تا اردوی مشترکی با تیم ملی بزرگسالان داشته باشد. البته به احتمال فراوان تاجیک‌ها چند روز نیز با تیم جوانان تمرین کنند.

حاج‌یوسف‌زاده: توان کسب ۲ مدال در قونیه را داریم؛ جودو ایران بارها خود را ثابت کرده است

وی گفت: تیم منتخب اعرامی به بازی‌های کشورهای اسلامی، ۲۶ تیرماه راهی کمپ تونس می‌شود تا با شرایطی خوبی به ابن بازی‌ها در ترکیه برود.

این مربی باتجربه سطح فنی بازی‌های کشورهای اسلامی را مناسب دانست و افزود: این مسابقات را دیده‌ام و تیم‌ها دارای تک مهره‌های توانمندی هستند. هرچند ژاپن و کره‌جنوبی نیستند اما دیگر کشورها نیز نفرات شایسته‌ای دارند.

وی گفت: انتظار دارم در بخش انفرادی حداقل به ۲ مدال دست یابیم چراکه نفرات ایران توانمندی بالایی دارند و فقط باید به خودباوری برسند.

یوسف‌زاده در خصوص برنامه‌های فدراسیون جودو در دوران تعلیق گفت: هرچند تعلیق و سپس کرونا، مشکلاتی ایجاد کرد اما برنامه‌ها دنبال شد. به رئیس فدراسیون پیشنهاد دادم تا پایگاه‌های قهرمانی در استان‌ها فعال شده و مربیان به صورت یکسان جودوکاران را آموزش بدهند تا پایگاه‌ها تیم ملی را تامین کنند. اکنون برعکس است و تیم ملی استان‌ها را تامین می‌کند.

وی در پایان گفت: باید از مصطفی کریمی و هادی کردی رئیس و دبیر تیم‌های ملی که در این مدت کمک زیادی به تیم ملی داشتند تشکر کنم و امیدورام با کسب نتایج خوب در بازی‌های کشورهای اسلامی، جودو ایران بار دیگر خود را ثابت کند.


انتهای پیام/ 

کپی