اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

امسال ۳ تا ۵ میلیون زایر اربعین در عراق داریم

امسال ۳ تا ۵ میلیون زایر اربعین در عراق داریم

به گزارش ایران آنلاین، جانشین رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود که امسال بین ۳ تا ۵ میلیون زایر اربعین در عراق داشته باشیم، گفت: یکی از ماموریت‌های ما تامین اسکان و پذیرایی از زایران است که در این راستا باید موکب‌ها تقویت شوند.

 مجید نامجو در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت این بارگاه ملکوتی در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت(س) اظهار داشت: در تمام استان‌های ایران و چهار استان کربلا، نجف، سامرا و کاظمین در عراق ستاد داریم.

وی خاطرنشان کرد: در نجف اشرف صحن حضرت فاطمه الزهرا(س) را تمام کردیم و فقط بخش اتصال صحن به حرم مطهر مانده است.

جانشین رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، با بیان اینکه در کربلای مُعَلّا هم صحن عقیله بنی هاشم با ۱۳۵ هزار متر مربع اسکلتش تمام شده است و مشغول نازک کاری هستیم، افزود: صحن امام حسن مجتبی(ع) هم در حرم مطهر امام حسین(ع) به ما واگذار شده و صحن حبیب نیز که سمت شمال خیابان شهدا در کربلاست، قرار شده است که به ما واگذار شود.

نامجو با بیان اینکه بودجه امسال را یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بسته‌ایم، بیان کرد: در سال گذشته، ۷۲۰ میلیارد تومان بودجه بسته شده بود که برای نخستین بار به ۹۲ درصد بودجه مصوب رسیدیم.

وی افزود: تعهد استان قم بر اساس سرانه ۹ میلیارد تومان می شود و بر اساس تعهدی که برای تکمیل صحن امام محمدباقر(ع) داده است، هم باید ۲۰ میلیارد تومان به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک کند. 

جانشین رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، با اشاره به نزدیکی اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: ستاد مرکزی اربعین به صورت دایم تشکیل و پیش بینی می شود که امسال بین ۳ تا ۵ میلیون نفر زائر اربعین داشته باشیم که باید مدیریت شوند.

نامجو با بیان اینکه مهم‌ترین کار دولت جدید برداشتن ویزا بوده است، گفت: یکی از ماموریت های ما تامین اسکان و پذیرایی از زایران است که در این راستا باید موکب ها در عراق و ایران تقویت شوند.


/انتهای پیام

کپی