اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

افزایش عملیات تروریستی شهرک نشینان؛ ۴۰۰ یورش به کرانه باختری در سال ۲۰۲۲

افزایش عملیات تروریستی شهرک نشینان؛ ۴۰۰ یورش به کرانه باختری در سال ۲۰۲۲

به گزارش ایران آنلاین،تارنمای «والا» امروز (چهارشنبه) با انتشار گزارش «سالی ریچف»، فعال یهودی حقوق بشری فاش کرد که شهرک نشینان یهود به عملیات تروریستی علیه فلسطینیان شدت بخشیده اند، به طوری که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۴۰۰ حمله علیه فلسطینی ها انجام داده اند و این در حالی است که مصون از مجازات هستند.

پایگاه خبری «العربی الجدید» به نقل از تارنمای والا نوشت که افزایش حملات تروریستی شهرک نشینان یهودی علیه فلسطینی های کرانه باختری در شش ماهه سال ۲۰۲۲ در حالی است که سال گذشته مجموع حملات آنها ۶۵۰ حمله بوده است.

گزارش ریچف فعال حقوق بشری درباره پدیده نگران‌کننده‌ای هشدار داد که نشان می‌دهد تروریسم شهرک نشینان دیگر محدود به هدف قرار دادن فلسطینی‌ها در زمین‌های کشاورزی یا در حومه روستاهای فلسطینی نیست و به دیگر مناطق و شهرها فلسطینی نیز کشیده شده است.

بر اساس این گزارش، فرماندهان ارتش اشغالگر و سران شهرک نشینان به خشونت علیه فلسطینی ها دامن می زنند و نظامیان صهیونیست در صورت تلاش فلسطینیان برای دفاع از خود در برابر حملات شهرک نشینان، به سوی فلسطینی ها شلیک می کنند.

در این گزارش فاش شده است که سرهنگ «روی تسویگ»، فرمانده ارتش رژیم صیهونیستی در شمال کرانه باختری اخیرا اعلام کرده است که «ارتش و شهرک نشینان به صورت یک جبهه و تشکیلات متحد [در حمله به فلسطینی ها] عمل می کنند.»

این فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی گفت که نظامیان اشغالگر نه تنها از توقف حملات شهرک نشینان به فلسطینی ها جلوگیری نمی کنند، بلکه برخی از آنها در انجام این حملات به آنها کمک می کنند.

وی خاطرنشان کرد: حتی در مواردی نظامیان اسرائیلی اسلحه خود را به شهرک نشینان دادند و آنها فلسطینی ها را در روستای «التوانی» واقع در جنوب الخلیل هدف گرفتند.

«سالی ریچف»، فعال حقوق بشری در پایان این گزارش با اعلام اینکه «خشونت در ذات و درون شهرک نشینان نهادینه شده است و آنها با این کار خوی و عزیزه ذاتی خود را ارضا می کنند.» گفت که سران رژیم صهیونیستی هیچ وقت شهرک نشینان متجاوز را بازداشت، مجازات و به دادگاه معرفی نمی کنند.

در تایید و پیوند با همین گزارش، امروز  کانال تلویزونی (کان ۱۱) رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه از تحقیقات درباره یک شهرک نشین در اریئیل که یک جوان فلسطینی را به ضرب چاقو به قتل رسانده بود، اعلام کرد: مقامات اسرائیل قصد ندارند این شهرک نشین را به قتل متهم کنند.

به گزارش امروز (چهارشنبه) این کانال افزود: احتمال می رود قاتل تنها به اتهام سهل انگاری منجر به مرگ یا اتهام "قتل غیرعمد" متهم شود که حداکثر مجازات برای او ۱۲ سال زندان است،

این در حالی است که جوان فلسطینی بر اثر ضربه مستقیم چاقوی این شهرک نشین به قلبش به شهادت رسید.

رسانه صهیونیستی توضیح داد که قاتل به صورت مشروط از جمله بازداشت خانگی آزاد شده است.

این کانال مدعی شد که دادستانی اسرائیل به این نتیجه رسیده که قتل جوان مزبور "عمدی یا با پیش زمینه نژادی" نبوده و به همین دلیل دادستانی تصمیم به آزاد کردن قاتل گرفته است.

این شهرک نشین مدعی شده بود که برای دفاع از جان خود و دوستان همراهش هنگامی که به زور وارد زمین شخصی یک فلسطینی در سلفیت شده بودند، مجبور شده است "علی حرب" جوان فلسطینی را با چاقو از پا درآورد.

اگرچه شواهد حاکی از آن است که شهرک نشین صهیونیست مرتکب «جنایت قتل در چارچوب یک اقدام تروریستی» شده است، اما آزادی او نشان می دهد که پلیس اسرائیل قصد ندارد او را به قتل متهم کند، بلکه فقط اتهامات سبک تری را برای وی مطرح خواهد کرد که به هیچ وجه با قتل عمد نسبتی ندارند.

بر اساس گزارش ها، این شهرک نشین صهیونیست حدود دو هفته پیش "علی حسین حرب" جوان۲۷ ساله فلسطینی را در زمین شخصی خودش در روستای عسکه واقع در شرق استان سلفیت، با فرو کردن چاقو به قلب او، هدف قرار داد.


انتهای پیام/ 

کپی