اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
مدیرعامل نفت سپاهان:

ارتقای توان رقابتی و افزایش تولید صادرات محور از اهداف مهم ماست

ارتقای توان رقابتی و افزایش تولید صادرات محور از اهداف مهم ماست

شرکت نفت سپاهان علیرغم شرایط ناشی از تحریم‌ها، محدودیت‌ها و مشکلات ناشی از غیرثابت بودن متغیرهای اقتصادی، نوسان ارز و شیوع ویروس کرونا که ابربنگاه‌های اقتصادی را نیز در سال گذشته با چالش‌هایی مواجه کرده بود، توانست در پرتو استفاده حداکثری از توان داخلی و تلاش بی‌وقفه کارکنان در تمام سطوح، سال 1400 را با دستاوردهای ثمربخشی در حوزه تولید صادرات محور و ارزآوری، پشت سر بگذارد.

مدیرعامل نفت سپاهان در حاشیه مجمع عمومی فوق‌العاده سال 1401 که در هتل ارم تهران برگزار شد، در گفت و گوی اختصاصی با ایران آنلاین گفت: با برنامه‌ریزی‌های هدفمند مبتنی بر آینده‌پژوهی و سیاستگذاری‌های اتخاذ شده برای سال جاری، نفت سپاهان با قابلیت تولید ۷۲۰ هزار تن انواع روغن‌های بنزین، موتوری و صنعتی در کشور از نظر تولید کمی و کیفی روند صعودی را به خود گرفته است.
محمدامیر نیکوهمت با تأکید بر اینکه ارتقای توان رقابتی و تولید صادرات محور با هدف ارزآوری بیشتر از هدفگذاری‌های مهم ماست، تصریح کرد: اکنون ۷۰ درصد از تولیدات سپاهان به بازارهای هدف صادر می‌شود؛ ضمن اینکه با ارتقای توان رقابتی توانسته‌ایم قراردادهای خوبی با کشورهای اروپایی منعقد کنیم.
وی با بیان اینکه نفت سپاهان به عنوان بزرگترین تولیدکننده و تأمین کننده روغن پایه گروه یک در خاورمیانه، ظرفیت بالایی برای اجرا و پیشبرد پروژه‌های سرمایه ای و ارزآوری برای کشور دارد، از اجرای سیاستگذاری‌های جدید میان‌مدت و بلندمت این شرکت با هدف ارزآوری بیشتر برای کشور خبر داد و کاهش خام فروشی با اجرای پروژه‌های سرمایه‌ای و تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر و کسب جایگاه برتر برای برند اسپیدی در بازارهای داخلی را اهداف مهم این شرکت عنوان کرد.
مدیرعامل نفت سپاهان در ادامه، نزدیکی شرکت نفت سپاهان به مهمترین منابع تأمین خوراک پالایش نفت اصفهان، صادرات محور بودن شرکت، پایداری و ثبات تحویل محصول روغن پایه گروه یک در بازارهای هدف صادراتی، بهره‌وری و راندمان تولید در قیاس با رقبا، توان ذخیره‌سازی مواد در مراحل مختلف تولید، داران بودن پایانه صادراتی در بندرعباس و ... را از مزیت‌های مهم رقابتی و ویژگی‌‌های خاص این شرکت عنوان کرد.
وی، درباره آمار مالی سال 1400 شرکت نیز گفت: با تلاش بی‌وقفه مجموعه علیرغم دشوار‌ی‌های ناشی از تحریم‌ها، توانستیم سال گشته را با فروش 705 هزار تن انواع محصولات به ارزش 133 هزار میلیارد ریال درآمد پشت سر بگذاریم.
به گفته مدیرعامل شرکت نفت سپاهان، از این میزان درآمد، 269 هزار تن محصول به ارزش 66 هزار میلیارد ریال مربوط به فروش در بازارهای داخلی و افزون بر 436 هزار تن به ارزش 66 هزار میلیارد ریال نیز مربوط به صادرات محصولات به کشورهای هدف است.
نیکوهمت، ثبت رکورد بالاترین مبلغ فروش ریالی در تمام ادوار شرکت نفت سپاهان به میزان 132 هزار میلیارد ریال، ثبت رکورد بالاترین حجم تولید و فروش محصولات نهایی به میزان 160 هزار تن، ثبت رکورد کسب بالاترین سهم از بازار داخلی محصولات نهایی به میزان 26 درصد، ثبت رکورد جدید بارگیری و تخلیه به میزان 5 هزار تن در روز از انبارهای بزرگ و ... را تنها بخشی از دستاوردهای مهم نفت سپاهان در سال 1400 عنوان کردو ابراز امیدواری کرد که در سایه تمهیدات و تدابیر اقتصادی، شاهد تحولات چشمگیری در عرصه تولید و فروش محصولات این شرکت در سال جاری باشیم.
مدیرعامل نفت سپاهان در تشریح برنامه‌هاو ترسیم چشم‌انداز سال مالی جاری نیز گفت: برنامه‌های امسال نیز همچون سنوات گذشته با بهره‌گیری حداکثری از توان داخلی و دانش بومی تداوم خواهد یافت، در حوزه تولید و فروش، صادرات محصولات پالایش شده و افزایش تولید و فروش در بازارهای داخلی از اهم برنامه‌هاست.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و مراکز فن‌آور را همچنان مدنظر داریم، گفت: در حوزه توسعه و نوآوری، توجه و تمرکز خود را معطوف به مطالعه، بررسی و اجرای طرح‌های اقتصادی توسعه شرکت کرده‌ایم و از توان شرکت‌های دانش بنیان و توان علمی - پژوهشی دانشگاه‌ها در این عرصه بهره خواهیم برد.
مدیرعامل نفت سپاهان، افزایش قدرت رقابت در بازار، بهبود سودآوری، بهره‌برداری از پروژه ساخت مخازن پایانه صادراتی بندرعباس و پیشبرد سایر طرح‌های توسعه ای را با هدف کاهش هزینه و افزایش درآمد را از دیگر اهداف پیش‌روی شرکت در سال جاری عنوان کرد.
وی ابراز امیدواری کرد که با استفاده ازخرد جمعی و تداوم هم‌افزایی و همفکری میان سهامداران پرتلاش و در سایه حمایت‌های دولت محترم شاهد تحقق اهداف استراتژیک شرکت باشیم.

کپی