اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اعلام کرد:

اجرای30 طرح آمار فصلی و ماهانه در استان قزوین

اجرای30 طرح آمار فصلی و ماهانه در استان قزوین
معصومه قاسمی خبرنگار

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از اجرای30 طرح آمار فصلی و ماهانه توسط معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان خبر داد و همچنین چاپ و انتشار سالنامه آماری سال 99 را از جمله اقدامات شاخص این مجموعه عنوان کرد.

به گزارش ایران آنلاین؛ ابوالفضل یاری، آمارگیری‌هایی از جمله نیروی کار، هزینه و درآمد خانوارهای شهری و روستایی، قیمت کالا و خدمات مصرفی خانوارهای شهری و روستایی را از جمله مهم‌ترین طرح‌های این سازمان در استان برشمرد و با اشاره چاپ و انتشار سالنامه آماری سال 99 استان قزوین، آن را یکی دیگر از اقدامات شاخص گروه آمارهای ثبتی و پردازش داده‌های معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی برشمرد.
وی در تشریح این سالنامه که به گفته وی در قالب 24 فصل تهیه و به چاپ رسیده، از وجود330 جدول آماری و 42 نمودار و نقشه با تغذیه از آمار و اطلاعات 130 دستگاه اجرایی، بانک و موسسه به روش الکترونیکی از طریق سامانه فرابر، نتایج طرح های آماری و نتایج سرشماری های مرکز آمار ایران  خبر داد و افزود: همچنین جمع‌آوری و چاپ نشریه گزیده حاوی شاخص‌ها و نماگرهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در 26 سرفصل از دیگر اقدامات مهم این معاونت است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین در ادامه، نصب و راه‌اندازی ژئو پورتال استانی و اتصال به ژئوپورتال ملی در راستای توسعه SDI  استانی را از اقدامات مهم در حوزه نقشه و اطلاعات مکانی این سازمان در سال 1400 عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 11 دستگاه اجرایی استان نیز به این ژئوپرتال ملی متصل شده‌اند که این تعداد افزایش خواهد یافت.
یاری تصریح کرد: گروه حساب‌های منطقه‌ای و محاسبات قیمت این سازمان نیز محاسبه و تهیه حساب تولید استان را برعهده دارد که با جمع‌آوری و بررسی اطلاعات بیش از 110 منبع اطلاعاتی از جمله؛ دستگاه‌های اجرایی، شهرداری‌ها، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، اتاق‌های بازرگانی و اصناف، بنگاه‌های اقتصادی، صرافی‌ها، کارگزاری‌ها و بخش خصوصی استان اقدام به محاسبه ارقام تولید ناخالص داخلی استان در 18 بخش کرده است.
این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: در حال حاضر نسخه‌های تحت «وب» و تحت موبایل ژئوپرتال استانی راه‌اندازی شده و در حال بهره‌برداری است.

کپی