اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
دختر تنیسور ایرانی بعد از ویمبلدون، مسابقات «یو اس» را هم از دست می‌‌دهد؟

مشکات پشت دیوار سیاسی

مشکات پشت دیوار سیاسی
مهری رنجبر

مشکات الزهرا صفی دختر تنیسور ایرانی با از دست دادن گرند اسلم ویمبلدون، حالا همه دغدغه اش حضور در یواس امریکاست؛ مسابقه‌ای که یک ماه دیگر برگزار می‌‌شود.

روزنامه ایران: او که به خاطر عدم صدور ویزای انگلیس، یکی از آرزوهایش بر باد رفت، حالا همه فکر و ذکرش بازی  در یواس امریکاست. هرچند حضور در این رقابت‌ها هم به سختی ویمبلدون است و شاید هم سخت‌تر چرا که صفی برای ویمبلدون دعوتنامه داشت، اما به رغم درخواست هنوز خبری از دعوتنامه برای یواس نیست. همایون صدری مدیر برنامه‌های مشکات در این باره به خبرنگار «ایران» می‌‌گوید: «مشکات درخواست دعوتنامه کرده اما فعلاً خبری نشده است. او خودش همه کارها را انجام می‌‌دهد تا به محض رسیدن دعوتنامه، پیگیر اقدامات لازم برای ویزا شود.» او می‌‌گوید که اسم مشکات در جدول رقابت‌های یواس قرار دارد: «مشکات الزهرا به احتمال ۹۹ درصد اسمش در جدول یواس امریکا هست چرا که رتبه جهانی دارد. سیستم امتیازدهی جهانی به این شکل است که اگر تنیسوری در تاریخ مسابقات امتیاز داشته باشد، اجازه حضور در رقابت‌ها را دارد، مشکات هم با اینکه ویمبلدون را از دست داد اما هیچ امتیازی از دست نمی‌دهد و بنابراین نامش در جدول مقدماتی رقابت‌های یواس هست.» به گفته صدری، دختر تنیسور ایرانی برای حضور در یواس هم مشکل ویزا دارد: «ما باید برای ویزای مشکات اقدام کنیم اما از طرفی می‌‌توانیم برای سفارت اقدام کنیم که جدول مسابقات بیاید و به شرط بودن اسم مشکات دعوتنامه برایش می‌‌آید، آن هم ۴۰ روز مانده به رقابت‌ها و زودتر هیچ کاری نمی‌توان کرد. البته دعوتنامه بعد از تعیین جدول اتوماتیک‌وار برای تنیسورها صادر می‌‌شود و زودتر شدنی نیست.»


مدیر برنامه‌های مشکات الزهرا، امیدوار است دا‌ور سرشناس تنیس ایران، این بار برای صدور دعوتنامه زودهنگام‌ مشکات الزهرا کمک کند: «پس از ماجرای ویمبلدون، این بار هرکسی می‌‌تواند باید به کمک مشکات بیاید. حتی به نظرم بد نیست آقای نیلی (داور بین‌المللی تنیس) به خاطر دوستانی که در امریکا دارد، کمک کند دعوتنامه مشکات زودتر برسد تا ما بتوانیم برای ویزا اقدام کنیم. امیدوارم این اتفاق بیفتد. »

انتهای پیام/

 

 

کپی