اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ارسال کمک‌های مردمی جزیره کیش به مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

ارسال کمک‌های مردمی جزیره کیش به مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان
مهین حیدری خبرنگار

به همت سازمان منطقه آزاد کیش، نخستین محموله کمک‌های مردمی شامل ۵۰ دستگاه کولرگازی دیواری و پنجره ای، ۲ دستگاه کولرگازی ایستاده، چهار عدد مخزن 8 هزار لیتری آب، آب معدنی، اقلام خوراکی و البسه و 3 دستگاه کانکس ۲ اتاقی به منطقه زلزله‌زده روستای سایه خوش ارسال شد.

به گزارش ایران آنلاین، این اقلام با هزینه ۱۰ میلیارد ریال به همت سازمان منطقه آزاد کیش، جمعی از خیرین جزیره، نیروهای بسیج، جوامع بازاریان و تجار، هتلداران، سرمایه گذاران و شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش تهیه و به مناطق زلزله زده استان هرمزگان ارسال شده است.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با حضور در پایگاه مقاومت بسیج سپاه کیش ( محل جمع‌آوری و تهیه کمک های مردمی به زلزله زدگان روستای سایه خوش، ضمن قدردانی از تلاش و مساعدت حجت‌الاسلام و المسلمین حسن‌زاده امام جمعه کیش، همراهی وی که پیشگام در مشارکت فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی هستند را فرصتی برای ارائه خدمات بهتر و مدیریت در شرایط بحران دانست.

کشاورز در ادامه سخنان خود از همکاری و کمک صنوف، جوامع فعال و بخش خصوصی در جزیره کیش، تشکر کرد و اظهار داشت: این اقدامات ارزشمند در تمام دنیا قابل مشاهده هست ولی انسجام و وفاق میان مسلمانان دارای ویژگی های خاصی است که این امر مهم سبب رشد فردی و جامعه می شود.

وی با تاکید بر این موضوع که از آغاز وقوع زمین لرزه ها شاهد انسجام خاصی میان تمام نهادها، گروه ها و مردم کیش هستیم، افزود: انسجام و همدلی میان اقشار مختلف جامعه بیانگر این مهم است که بنی آدم اعضای یکدیگرند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با تداوم کمک‌ های مردمی به مناطق زلزله زده استان هرمزگان، گفت: میزان کمک ها از نظر مادی مهم نیست بلکه همکاری و همراهی آحاد جامعه التیام‌دهنده دل‌های حادثه‌دیدگان ناشی از وقوع زلزله در روستای سایه خوش است.

کشاورز در ادامه تصریح کرد: هر کس وظیفه ای بر عهده دارد اما در مواقعی باید از قالب شخصیت سازمانی و نهادی خارج شده و به مردم کمک کرد.

رئیس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه باید بر یک مدار منطق به افرادی که دچار بحران هستند، کمک کرد، افزود: با تفکر بسیجی و با محوریت امام جمعه کیش می‌توان اقداماتی در راستای رفع برخی از مشکلات در کیش انجام داد.

مهدی کشاورز افزود: از این فرصت ها باید در جهت تدبر و تفکر استفاده کرده و برای حل مسائل و مشکلات اجتماعی تنها نباید یک بحران بیرونی و یا فضای مجازی را در نظر گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده امام جمعه کیش نیز با تأکید بر این موضوع که فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی و مواسات در جامعه ایران اسلامی نهادینه شده است، افزود: مسئولان، سرمایه‌گذاران و مردم کیش دارای این فرهنگ غنی هستند و می‌توان به نمونه‌ای از حضور تمام این اقشار در زمان شیوع بیماری کرونا اشاره داشت.

وی به وقوع زمین لرزه های اخیر اشاره کرد و گفت: هرچند مردم کیش دچار ترس ناشی از وقوع زلزله بودند اما در زمان کوتاهی برای کمک به مردم زلزله زده هرمزگان اقدام و مبالغ قابل توجهی برای این افراد جمع‌آوری شده است.

امام جمعه کیش با بیان اینکه جزیره کیش یکی از معدود شهرهایی است که مردم، مسئولان و بسیجیان آن در همه صحنه ها حضور دارند، ابراز امیدواری کرد که فرهنگ نوع‌دوستی در این جزیره الگویی برای دیگر مناطق باشد.

کپی