اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

خط تولید واکسن ضد سرطان با حضور رییس قوه قضاییه در البرز بهره برداری شد

خط تولید واکسن ضد سرطان با حضور رییس قوه قضاییه در البرز بهره برداری شد

به گزارش ایران آنلاین، خط تولید واکسن ضد سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی و بیماری ام‌اس روز چهارشنبه با حضور رییس قوه قضاییه در شهرک دارویی برکت استان البرز به بهره برداری رسید.

 به نقل از روابط عمومی دادگستری البرز،  حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه صبح امروز چهارشنبه ۱۵ تیر با حضور در مجموعه گروه دارویی برکت در استان البرز، از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد.
در این بازدید حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای ابتدا با حضور در ساختمان شرکت شفا فارمد، از نزدیک در جریان روند تولید واکسن کوو ایران‌ برکت قرار گرفت.

وی در ادامه در جریان این بازدید سوالاتی را در زمینه شروع طرح تحقیقاتی ساخت واکسن کوو ایران‌ برکت و استقرار و جانمایی تجهیزات برای ساخت این واکسن مطرح کرد.

پس از این بازدید، با حضور رییس قوه قضاییه و  مسوولان مجموعه گروه دارویی برکت و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، خط تولید واکسن محصولات بیولوژیک و پپتیدی شرکت بیوسان فارمد افتتاح شد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای پس از افتتاح این خط تولید، موضوع طب، دارو و داروسازی را مقوله‌ای دارای اهمیت بالا دانست که بشر از ابتدای خلقت خود بدان نیاز داشته و این نیاز همچنان ادامه دارد.

وی  با بیان اینکه دانش و علم تولید دارو دانشی نیست که در یک مقطع زمانی کاربرد داشته باشد و در زمان دیگر به آن احتیاجی نباشد، گفت: اینکه روند تولید دارو در مجموعه گروه دارویی برکت روندی مستمر و ادامه‌دار است و مقطعی و زودگذر نیست، موضوعی مهم و دارای اهمیت است.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: تولید واکسن ایرانی کرونا و نجات جان انسان‌ها از طریق تولید این دارو در دوره نسبتا کوتاه با توجه به فشارهای ظالمانه تحریم ها علاوه بر آنکه تراز کشور ما را در دنیا بالا برد و در ردیف کشورهای بسیار پیشرفته در زمینه تولید این نوع واکسن قرار داد، بسیاری از جهانیان را نیز به شگفتی واداشت.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه  تولید علم و ساخت محصولات دارویی در حوزه‌های مختلف، برای کشور ما تولید قدرت می‌کند خاطرنشان کرد: این تولید قدرت، کشور ما را در برابر تهدیدات و دشمنی‌های دشمنان ایمن می‌کند.

وی در ادامه تولید واکسن بومی کرونا را از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: تولید واکسن ایرانی کرونا به جوانان ما اعتماد و قدرت بخشید و ثابت کرد که می‌توان علی‌رغم وجود محدودیت‌ها و فشارهای فراوان، یک کار بزرگ و به‌ظاهر انجام نشدنی را به نتیجه رساند.

شایان‌ذکر است محصولات دارویی شرکت بیوسان فارمد که امروز خط تولید آن با حضور رئیس قوه قضاییه افتتاح شد، در زمینه‌های مقابله با سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری ام‌اس، ناباروری وبیماری‌های‌خونی کاربرد دارند.


انتهای پیام/ 

کپی