اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نرم افزار زائریاب حجاج ایرانی راه اندازی شد

نرم افزار زائریاب حجاج ایرانی راه اندازی شد

به گزارش ایران آنلاین، نرم افزار «زائریاب» پیش از عزیمت حجاج ایران به مشاعر مقدسه عرفات، مشعرالحرام و منا راه اندازی شد.

نرم افزار «زائریاب» که توسط سازمان حج و زیارت تولید شده است امروز سه شنبه (۱۴ تیرماه ) در همایش سراسری مدیران مجموعه‌ها و کاروان‌های حج تمتع در مکه برای استفاده حجاج ایرانی رونمایی و راه اندازی شد.

این نرم‌افزار دارای دو قسمت مکانی و پیامی است که به حجاج کمک می‌کند تا در صورت نیاز به امدادرسانی با ستاد بحران حج ارتباط برقرار کنند.

وحید صفاری، رئیس کمیته بحران حج در این باره اظهار داشت: فایل نرم‌افزار امروز برای مدیران مجموعه ها و کاروان ها ارسال می شود تا حجاج آن را بر روی گوشی های هوشمند خود نصب کنند.

وی با اشاره به اینکه این نرم افزار با گوگل مپ مرتبط است، افزود: زائر باید این لینک را بر روی گوشی خود نصب و مکان یاب گوشی را روشن کند.

رئیس کمیته بحران حج ادامه داد: زائر در صورتی که نیاز به امداد رسانی داشته باشد شماره کاروان خود را در قاب مربوطه وارد می کند که بلافاصله شماره تلفن و شماره کاروان زائر برای کمیته بحران ارسال می شود و ما اقدام لازم را انجام می دهیم.

وی با اشاره به اینکه درگذشته تعدادی از زائران در مشاعر مقدسه برای رسیدن به چادرهای خود سرگردان و گم می شدند، گفت: این نرم افزار به زائر کمک می کند تا در صورت قرارگرفتن در چنین شرایطی به او یاری رسانده شود.  

/انتهای پیام

کپی