اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بهروز افخمی: هنرمند باید فیلم خوب بسازد تا ماندگار شود

بهروز افخمی: هنرمند باید فیلم خوب بسازد تا ماندگار شود

به گزارش ایران آنلاین، نویسنده و کارگردان تلویزیون و سینما گفت: هنرمند باید فیلم خوب بسازد و داستان را دل‌انگیز کند تا با ایجاد دغدغه، تجربه و علایق شخصی بتواند فیلم خود را ماندگار کند.

 بهروز افخمی روز سه شنبه در نشست « سینمای انقلاب چیست» در یزد افزود: تا موقعی که فرد، توانایی ساخت یک فیلم خوب ندارد اگرچه خود را انقلابی بنامد بعد از چند سال اثری از او نخواهد ماند و حتی ممکن است که وقتی ساخته شد بایگانی شود.

وی با بیان اینکه سینما یک مهارت است که با انجام دادن آن به تدریج یاد می‌گیریم خاطرنشان کرد: اگر در این هنر  توانایی داشته باشیم و فعالیت ها  چشمگیر شد به عنوان انقلابی شناخته می‌شوید ولی پیش از این باید فیلمساز باشید.

این کارگردان ادامه داد: محدوده‌ای برای فیلمسازی وجود ندارد و هر هنرمندی می‌فهمد که توانایی ایجاد یک فیلم را دارد در این مسیر گام بردارد.

وی افزود: فیلم‌هایی مانند بدون دخترم هرگز که توسط هالیوود ایجاد و علیه انقلاب اسلامی تولید شده و حتی جایزه‌های بزرگی به آن‌ها داده‌اند هیچ کدام از آن‌ها ماندگار نخواهند بود و حتی اقبالی از سوی مردم به آن‌ها دیده نمی‌شود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد طالب‌زاده گفت : در آخرین مصاحبه این هنرمند با علی دهباشی بیش از ۲ ساعت مطالبی را ارائه می‌کند که می‌تواند برای ما راهگشا باشد.

وی افزود: کتاب‌هایی مانند نبرد گجستان می‌تواند در راستای شخصیت‌هایی مانند استاد طالب‌زاده به ما کمک کند و به نوعی شاهنامه جدید است که ماجراهای مختلفی را بیان می‌کند.

نشست یاد شده با هدف بزرگداشت حاج نادر طالب زاده فیلمساز و اهل قلم کشور برگزار شد.

نادر طالب‌زاده از کارگردانان و مجریان مشهور سینما و تلویزیون نهم اردیبهشت‌ماه سال جاری در ۶۹ سالگی در بیمارستان بر اثر نارسایی قلبی درگذشت.

      /انتهای پیام

کپی