اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در خانه ملت تأکید کرد:

ضرورت اجرای طرح جامع آب شرب در چهارمحال وبختیاری

ضرورت اجرای طرح جامع آب شرب در چهارمحال وبختیاری
مرتضی شاهوردی خبرنگار

اجرای طرح جامع آب شرب در چهارمحال و بختیاری در سطح ملی یک ضرورت انکارناپذیر است و با تدوین طرح جامع آب شرب در استان بخش عمده‌ای از مشکلات و تنش آبی این خطه رفع خواهد شود.

به گزارش ایران آنلاین، نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در خانه ملت در گفت و گو با ایران آنلاین با بیان این مطلب گفت: هم‌اکنون وضعیت دشت‌های این استان بحرانی و ممنوعه بحرانی است که این موضوع، فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های دامپروری، کشاورزی، صنعت و گردشگری این استان را دچار آسیب کرده است.
احمد راستینه هفشجانی در ادامه با بیان اینکه طرح‌های توسعه‌ای استان با جدیت باید اجرا شود، تصریح کرد: هم‌اکنون طرح تأمین آب آشامیدنی نیمی از مردم استان ۷۰ درصد، راه‌آهن ۶۲ درصد و برخی جاده‌ها مانند بن به داران، شهرکرد به شلمزار و تیران به سامان بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و زمینه توسعه زیرساخت‌های این استان فراهم شده است.
وی ضمن تأکید بر  تقویت هم‌گرایی، انسجام و تعامل بین دستگاه‌های اجرایی در راستای  برای رفع مشکلات اقتصادی و جذب سرمایه گذاری یادآور شد: باید با عزم جدی و تلاش همگانی و  با استفاده حداکثری از سرمایه‌‌ها و وداشته‌هایمان، بستر رشد و توسعه استان را بیش از بیش فراهم کنیم.
راستینه  با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهوری و تعدادی از اعضای هیأت دولت به چهارمحال و بختیاری یادآور شد: این سفر دستاوردهای بسیار خوبی برای تسریع در روند توسعه استان داشت که البته وحدت رویه بین مسئولان ارشد استان و نمایندگان استان در تحقق آن تأثیرگذار بود.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در خانه ملت اظهار داشت: در این سفر ۱۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت‌ها و ۱۵ هزار میلیارد ریال برای ریل‌گذاری راه‌آهن، ۶ هزار میلیارد ریال به‌منظور تکمیل طرح انتقال آب آشامیدنی نیمی از مردم استان با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اعتبارات مطلوبی برای توسعه جاده‌ها، تکمیل شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب، روگذر جاده شهرکرد به هفشجان به سورشجان و تکمیل بیمارستان الحاقی هاجر شهرکرد اختصاص یافت.
وی گفت: ‌در سفر رئیس‌جمهوری به چهارمحال و بختیاری ۹ هزار و۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرستان شهرکرد اختصاص داده شد که برابر اعتبارات ۳۰ سال در این شهرستان است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: ورزش چهارمحال و بختیاری از ضعیف بودن زیرساخت‌ها و حمایت نشدن از سوی صنعت و بخش خصوصی رنج می‌برد که باید زمینه رشد و توسعه ورزش استان را با مشارکت بخش خصوصی فراهم کنیم.
راستینه به پیگیری‌هایی برای تقویت زیرساخت‌های ورزشی در چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: هم‌اکنون عملیات اجرایی ساخت مرحله نخست مجموعه ورزشی 5هزار نفری شهرکرد آغاز شده و به‌دنبال حمایت بخش خصوصی در حوزه ورزش هستیم.
وی با اشاره به اختصاص 7 میلیارد ریال کمک و جذب ۴۵ میلیارد ریال برای هیأت‌های ورزشی چهارمحال و بختیاری در 7 ماه گذشته یادآور شد: در این راستا کارگروه "حمایت صنعت از ورزش" در استان تشکیل و فعال و همچنین سند جامع آن تدوین شده است.

 

کپی