اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پروازهای ماهان از استان قزوین به زودی انجام می شود

پروازهای ماهان از استان قزوین به زودی انجام می شود
پرویز بنی اردلان خبرنگار

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در خانه ملت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در سالن باغستان برگزار شد، از آغاز پروازهای ماهان از مبدأ استان قزوین خبر داد و گفت: در سفر رئیس دولت، توسعه فرودگاه استان مصوب شده و پروازهای ماهان بزودی به استان قزوین می‌آید.

به گزارش ایران آنلاین؛ لطف‌ا... سیاهکالی مرادی در این نشست با اشاره به بودجه ۱۴۰۱ استان قزوین تصریح کرد: در سال گذشته و با تصویب نمایندگان بودجه این استان  با۳۰۰ درصد افزایش، از ۹۰۰ میلیارد تومان به ۱۳۰۰ میلیارد تومان رسید اما در سال جاری از بودجه استان خبردار نشدیم که در سفر رئیس‌جمهور ی به استان، رقم بودجه امسال را جبران کردیم.

وی، مطالبه‌گری از سوی مردم را ضرور دانست و گفت: نبود مطالبه گری یکی از اشکالات استان قزوین است که از سوی مردم چندان مشاهده نشده و این موضوع باعث می‌شود، نقاط ضعف و قوت در حوزه خدمت‌رسانی چندان دیده نشود و خواسته‌ها و نیازهای مردم آنطور که باید منعکس نشود.

تصویب شهرک تولید محتوا در سفر رییس‌جمهوری به استان از دیگر مواردی بود که سیاهکالی مرادی به آن اشاره کرد و یادآور شد: در خصوص این موضوع، مذاکراتی با با برخی سرمایه‌گذاران صورت گرفته که در صورت تحقق احداث این شهرک، بسیاری از دانش‌آموختگان صاحب کار می‌شوند.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در خانه ملت در ادامه با اشاره به اینکه معتقدم،نحوه مدیریت استان قزوین بعد از تبدیل شدن به استان باید در تراز استان صورت می گرفت، گفت: معتقدم پس از استان شدن قزوین، کلاس مدیریتی در خور توجه ای در  استان  نداشتیم و در تراز فرمانداری کل، استان اداره شده است چرا که اگر استانداردهای مدیریتی مناسبی داشتیم، شاهد این حجم بیکاری در استان نبودیم و با توجه به قابلیت های قزوین و وجود فرصت های شغلی و کسب و کار، حداقل  برای دارندگان مدارک ارشد و دکتری با مشکل کار مواجه نبودیم.
این نماینده مجلس در بخشی دیگر به موضوع آب در استان پرداخت و با بیان اینکه در حوزه آب با مشکل مواجه هستیم، افزود: حوزه آب باید به خوبی مدیریت و تدبیر شود؛ تأمین آب، لزوماً به معنای سدسازی نیست، بلکه به معنای صحیح استفاده از منابع آبی است که متأسفانه جدی گرفته نشده است.

وی بر ارتقای فرهنگ صحیح مصرف آب تأکید کرد و از رسانه‌ها خواست در این زمینه پیشگام فرهنگسازی باشند.

کپی