اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
در گالری آریانا برگزار می‌شود

دومین نمایشگاه نقاشی مسعود کیمیایی

دومین نمایشگاه نقاشی مسعود کیمیایی

به گزارش ایران آنلاین،  پس از تجربه موفق برگزاری نمایشگاه نقاشی‌ مسعود کیمیایی در سال گذشته؛ دومین نمایشگاه آثار کارگردان شناخته شده کشورمان چهاردهم تیر در گالری آریانا افتتاح می‌شود.

 نخستین نمایشگاه نقاشی‌های مسعود کیمیایی کارگردان سینما آذرماه ۱۴۰۰ در گالری گلستان برگزار شد. بعد از تجربه موفق آن رویداد؛ بار دیگر مخاطبان آثار نقاشی این هنرمند می توانند از فردا (سه‌شنبه ۱۴ تیر ماه) تجدید دیداری با نقاشی‌های این سینماگر داشته باشند. 

سال گذشته نیز نمایشگاه نقاشی‌های این سینماگر ارزنده در گالری گلستان برگزار شد. او در زمان برگزاری نمایشگاه نقاشی‌اش در سال گذشته گفت: من نقاش نیستم و نقاشی کار من نیست اما وقتی درونم به من می‌گوید، نقاشی می‌کنم. از ۱۷، ۱۸ سالگی نقاشی می کردم. خیلی دوست داشتم و زنگ نقاشی در مدرسه بهترین بود.

مسعود کیمیایی متولد هفتم مرداد ۱۳۲۰ است. وی در کنار سابقه پنج دهه حضور مستمر در سینما؛ سال‌هاست که در حوزه‌هایی به غیر از سینما نیز فعالیت‌های قابل اعتنایی داشته است. کیمیایی نوشتن رمان‌های بلند تحسین شده‌ای مثل جسدهای شیشه‌ای، حسد بر زندگی عین القضات و سرودهای مخالف ارکسترهای بزرگ ندارند (در سه جلد) را در کارنامه هنری اش دارد. او مجموعه ای از اشعارش به اسم «زخم عقل» را نیز در اوائل دهه هشتاد منتشر کرده است.

گالری آریانا در الهیه، انتهای خیابان مریم شرقی، ابتدای فرشته (شهید فیاضی)، شماره ۹ واقع است. این نمایشگاه از ساعت ۱۷ الی ۲۱ برگزار می‌شود و ورود برای عموم آزاد است.

 

---

/انتهای پیام

کپی