اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کی‌یف از پاپ فرانسیس برای سفر به اوکراین دعوت کرد

کی‌یف از پاپ فرانسیس برای سفر به اوکراین دعوت کرد

به گزارش ایران آنلاین،  سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد: کی یف بار دیگر از پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان برای سفر به اوکراین دعوت به عمل می آورد و از وی می خواهد به دعا برای مردم این کشور ادامه دهد.

 «اولگ نیکولنکو» سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین گفت: زمان آن فرا رسیده است که روابط را با کسانی که صمیمانه تمایل به آن دارند، عمیق تر کنیم.

وی افزود: ما دعوت از پاپ فرانسیس برای دیدار از کشورمان را تکرار می کنیم و از وی می خواهیم به دعا برای مردم اوکراین ادامه دهد.

پاپ پیشتر ابراز امیدواری کرده بود که بتواند پس از سفر به کانادا، در تلاش برای پایان دادن به جنگ اوکراین، از مسکو و کی یف دیدن کند.

فرانسیس همچنین موارد بسیاری از جمله صنعت تسلیحات را از عوامل تحریک کننده جنگ روسیه و اوکراین دانسته است.

رهبر کاتولیک های جهان قبل از این نیز درباره نابودی بشریت هشدار داده بود.  وی در حساب توئیتر خود به سه زبان اوکراینی، انگلیسی و روسی نوشت: با شعله‌ور شدن جنون ویرانی ومرگ وشعله‌ور شدن درگیری‌ها، تشدید تنش‌هایی که برای همگان خطرناک‌تر است، بار دیگر فراخوان خود را از رهبران ملت‌ها تکرار می‌کنم: لطفاً بشریت را به نابودی نکشانید!

وی در واکنش به بحران اوکراین که به گفته کارشناسان موجب ناامنی غذایی در جهان شده است، خواستار آن شد تا از گندم به عنوان غذای غالب مردم به عنوان یک سلاح جنگی استفاده نشود.

/انتهای پیام

 

کپی