اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ونزوئلا از همکاری با روسیه برای دور زدن تحریم‌ها خبر داد

ونزوئلا از همکاری با روسیه برای دور زدن تحریم‌ها خبر داد

به گزارش ایران آنلاین، وزیر خارجه ونزوئلا گفت: مسکو و کاراکاس در حال کار بر روی توافقنامه‌های جدیدی هستند که به دو کشور برای دور زدن تحریم‌های غرب در حوزه مالی و فنی کمک می کند.

 کارلوس فاریا در نشستی با سرگئی لاوروف همتای روس خود خاطرنشان کرد: مسکو و کاراکاس به توسعه همکاری ها در حوزه نفت ادامه می دهند.

وی با مردود اعلام کردن سیاست تحریمی آمریکا گفت: مردم عادی در اروپا و آمریکا تاوان تحریم‌های ضدروسی واشنگتن را می‌پردازند.

وزیر خارجه ونزوئلا با بیان اینکه مشکلات اقتصادی امروز اتحادیه اروپا و آمریکا ناشی از خطای محاسباتی است، گفت: غربی‌ها به اهداف تحریمی خود نرسیدند و الان نمی دانند چطور باید زندگی را به شرایط عادی برگردانند.

فاریا با اشاره به تاثیر تحریم‌ها بر سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز، ابراز امیدواری کرد که مسکو و کاراکاس بتوانند با همکاری بر این مشکلات فائق آیند.

وزیر خارجه ونزوئلا با اشاره به استفاده چین، روسیه و هند از نظام‌های مالی جایگزین برای دور زدن تحریم‌های غرب، گفت: هر روز کشورهای بیشتری به تجارت با مسکو می پیوندند و از تبعات تحریم‌های آمریکا هم هراسی ندارند.

فاریا ضمن تقدیر از روسیه برای میانجیگیری بین دولت ونزوئلا و مخالفان، ابراز امیدواری کرد جنگ اوکراین از طریق مذاکره بین کی‌یف و مسکو، به نفع دو کشور به پایان برسد.

لاوروف نیز در این دیدار، با اعلام حمایت از دولت ونزوئلا، بر توسعه همکاری‌ها با کاراکاس در حوزه انرژی، دارو، حمل و نقل، صنایع هوافضا و دفاعی تاکید کرد.

/انتهای پیام
 

کپی