اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
هشدار فعالان سیاسی:

هشدار عراقی ها نسبت به خروج حشدالشعبی از برخی مناطق

هشدار عراقی ها نسبت به خروج حشدالشعبی از برخی مناطق

به گزارش ایران آنلاین، برخی جریانهای سیاسی در عراق با هشدار نسبت به تلاش برای اخراج نیروهای حشد الشعبی از برخی مناطق آزادسازی شده ، این اقدام را در راستای تامین منافع خارجی و فراهم آوردن زمینه بازگشت تروریسم به آن مناطق دانستند.

محمد ابراهیم، ​​نماینده سابق استان نینوا دراین باره گفت: هدف از متهم کردن حشد الشعبی به بمباران برخی مناطق در شمال عراق، بسترسازی برای اخراج این  نیروها از مناطق مهم استان نینوا و فراهم کردن زمینه تسلط برخی نیروهای خارج از این استان بر سنجار، دشت نینوا و تلعفر است.

از سوی دیگر، محمود الحیانی، یکی از اعضای ائتلاف الفتح، به المعلومه گفت: جریان تروریستی به دنبال احیای هسته ها و نیروهای خود در استان الانبار در غرب عراق است و این منطقه هنوز در معرض خطر می باشد و نمی توان به بیرون کشیدن نیروهای حشد از این منطقه فکر کرد زیرا این کار فرصت ورود مجدد را برای تروریسم به این استان فراهم می کند .

احمد عبدالحسین، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق نیز دراین باره گفت: برخی با اعمال  فشار سیاسی برای بیرون راندن حشدالشعبی از مناطقی در استان های غربی تلاش می کنند ، این اقدام در شرایط جاری با توجه به خلاهای امنیتی در مناطق مختلف به هیچ عنوان ، عملی و نتیجه بخش نخواهد بود.

/انتهای پیام


 

کپی