اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
دستور دادستان تهران:

اشتغال ۴۵۰۰ زندانی تا پایان شهریور امسال

اشتغال ۴۵۰۰ زندانی تا پایان شهریور امسال

به گزارش ایران آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: بنیاد تعاون زندانیان تا پایان شهریور امسال نسبت به اشتغال به کار ۲ هزار و ۵۰۰ مددجو داخل زندان‌ها و نیز تعداد ۲ هزار نفر در خارج از زندان‌های استان تهران بدون احتساب ظرفیت موجود با حقوق و دستمزد متعارف اقدام کنند.

به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، علی صالحی در چهارمین جلسه کاهش جمعیت کیفری که با حضور معاونان دادستان و سرپرستان نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، مدیران کل اداره زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان‌های تهران و البرز و مدیران عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور و استان‌های تهران و البرز برگزار شد افزود: اداره کل زندان‌های تهران با هماهنگی بنیاد تعاون زندانیان در راستای اشتغال به کار مددجویان تلاش بیشتری کند.

وی خاطرنشان  کرد: اگر چه افرادی که در زندان حضور دارند و دستشان از زندگی معمولی کوتاه است اما بالاخره چه در بیرون و چه در داخل زندان نیازمند درآمدزایی برای خانواده‌هایشان هستند.

دادستان تهران تصریح کرد: همچنین مصوب شد بنیاد حامی درخصوص کشت و صنعت حامی فدک (اراضی کشاورزی، دامداری و… فشافویه) با توجه به اینکه در حال حاضر تعداد ۷۳ نفر مشغول به کار هستند، این تعداد را تا پایان شهریور ماه امسال حداقل تا ۲۰۰ نفر افزایش دهد.

وی افزود: درمورد کارواش جنب زندان اوین که بهره برداری آن توسط مسئولان بنیاد تعاون به بخش خصوصی واگذار شده است و در آن مجموعه از ظرفیت‌های زندانی استفاده نمی‌شود، تا سه ماه آینده، تمامی کارگران آن مجموعه از زندانیان به ویژه بندهای مالی و دارای ردمال زندان اوین استفاده شود.

صالحی اظهار کرد: درمورد حق آبه از سد فشافویه جهت اراضی کشت و صنعت حامی فدک با توجه به اینکه این اراضی جهت اشتغال زندانیان است، مقرر شد تا پس از ارائه اسناد و مدارک توسط «بنیاد حامی»، دادستانی تهران از باب حقوق عامه این موضوع را پیگیری کند.

وی افزود: پس از ارائه آمار دقیق زندانیان تبعه کشور افغانستان توسط اداره کل زندان‌های تهران جلسه‌ای با حضور وزیر دادگستری، معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه و در صورت لزوم با دعوت از سفیر افغانستان نسبت به تعیین تکلیف آن‌ها، اقدامات لازم جهت‌ استرداد به کشور خود انجام شود.


انتهای پیام/


 

کپی