اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رکورد مصرف ۲۰ ساله برق در خراسان جنوبی شکسته شد

رکورد مصرف ۲۰ ساله برق در خراسان جنوبی شکسته شد

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان از شکسته شدن رکورد مصرف برق در استان در روز گذشته خبر داد.

 به گزارش ایران آنلاین ، مهدی دادگر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با افزایش بی سابقه دما در استان رکورد مصرف برق استان در روز گذشته شکسته و بالاترین میزان مصرف در بیست سال گذشته ثبت شده است.
وی مصرف برق استان را در روز یک شنبه 12 تیرماه 1401، در ساعت 13 عدد 302 مگاوات و در ساعت 22 عدد 318 مگاوات عنوان کرد و افزود: این عدد تاکنون در استان بی سابقه بوده و نسبت به بیشترین میزان ثبت شده سال گذشته، حدود چهار درصد رشد داشته است.
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان با اشاره به اینکه آخرین رکورد ثبت شده مصرف برق استان در ۷ تیرماه امسال ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه صبح معادل ۲۹۹ مگاوات و ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه شب، ۳۱۳.۵ مگاوات بوده است، گفت: علی رغم افزایش محسوس دمای هوا و به تبع آن افزایش بی سابقه مصرف برق، شبکه های برق در استان در وضعیت پایدار قرار داشته و خوشبختانه تاکنون هیچ گونه خاموشی برای مشترکین خانگی اعمال نشده است.
مهندس دادگر عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعت‌های اوج بار (۱۲ تا ۱۷ و ۱۸تا ۲۳)، استفاده از روشنایی روز، استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف نظیر اس ام دی‌ها و ال‌ای دی‌ها، تنظیم دمای آسایش روی ۲۴ و ۲۵ درجه و استفاده از دور کند کولر آبی و نصب سایبان بر روی کولر‌های آبی را از جمله ساده و کم هزینه ترین روش های مدیریت مصرف عنوان کرد.
وی به همکاری خوب صنایع، کشاورزان، سازمان ها و نهادهای استان از جمله سپاه و بسیج، آموزش و پرورش، صداوسیما و  اشاره و تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود فرهنگ سازی مدیریت مصرف در جامعه امری ضروری است که استفاده از ظرفیت تریبون های نماز جمعه، فضای مجازی، رسانه ها و مطبوعات کمک زیادی به صرفه جویی در مصرف برق خواهد کرد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ضمن تشکر از فعالیت ها و خدمات پرسنل شرکت و همچنین همراهی تمام مشترکین خانگی، صنعتی، کشاورزی، اداری و .... ابراز امیدواری کرد که این همکاری ها همچنان تا پایان پیک بار تابستان ادامه یابد تا هیچ مشکلی در تامین برق پایدار استان ایجاد نشود.
انتهای پیام/

کپی