اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیرکل دفتر امور استان‌های وزارت جهادکشاورزی عنوان کرد:

لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان

لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان
محمد شکوهی فر خبرنگار

استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های فراوانی در عرصه کشاورزی برخوردار است و در صورت برنامه‌ریزی هدفمند می‌تواند نقش پررنگی در تأمین و تقویت امنیت غذایی کشور ایفا کند.

به گزارش ایران آنلاین، مدیرکل دفتر امور استان‌های وزارت جهادکشاورزی در مراسم تکریم و معارفه رئیس جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان، گفت: تأمین امنیت پایدار غذایی با استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی و همینطور بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان و فنآور از راهبردهای مهم وزارت جهاد کشاورزی است.
سید سعید راد با اشاره به نتایج مثبت طرح مردمی‌سازی یارانه، و نقش پررنگ وزارت جهاد کشاورزی در ارتقا امنیت غذایی در کشور، تحقق توفیقات بدست آمده در اجرای این طرح را حاصل هم‌افزایی میان همه تولیدکنندگان زیر بخش‌های کشاورزی و مسئولان دست اندرکار این بخش دانست و رسیدن به استقلال غذایی کشور را علیرغم شرایط ناشی از تحریم‌های ظالمانه، منوط به تداوم این هم‌افزایی و همدلی عنوان کرد.
وی در ادامه با اشاره به شرایط اقلیمی استان مرزی سیستان و بلوچستان و قابلیت های کشاورزی آن در تولید تنوعی از محصولات بویژه محصولات گرمسیری گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی‌های هدفمند مبتنی بر آینده‌پژوهی به سمت تبدیل این استان به قطب کشاورزی جنوب شرق کشور حرکت کرد.
محمدی، ظرفیت‌های ممتاز سیستان و بلوچستان در تأمین گوشت قرمز،  شیلات و آبزیان، تولید محصولات خارج از فصل و میوه‌های گرمسیری را از امتیازات ناب کشاورزی این منطقه عنوان و بر توسعه زیرساخت‌های بخش‌ کشاورزی، توسعه کشاورزی مدرنیزه، اصلاح الگوی کشت، توسعه صنایع تبدیلی در این بخش تأکید کرد و افزود: در این صورت می توان به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و پایدار در این منطقه امیدوار شد امری که می‌تواند اقتصاد این خطه از ایران زمین را متحول کند.
گفتنی است، در این مراسم سید محمدرضا سیدحسینی به عنوان سرپرست جدید جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان معرفی و از محمدعلی نیکبخت رئیس اسبق این سازمان تقدیر و تشکر شد.

کپی