اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت؛

جابجایی ۴۷۲هزارو ۹۳۳ TEU کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری ایران

جابجایی ۴۷۲هزارو ۹۳۳ TEU کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری ۴۷۲ هزارو ۹۳۳ TEU کانتینر با ۱۲ درصد افزایش از ابتدای سال جاری تاکنون در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ایران آنلاین از هرمزگان، "علی رضا محمدی کرجی‌ران" در تشریح کارنامه عملیات کانتینری بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع ۴۷۲هزارو ۹۳۳ TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی از جابجایی ۹۶ هزار و ۴۳۴ TEU کانتینر حامل کالاهای صادراتی و ۱۳۸ هزار  TEU کانتینر وارداتی با ۳۳ درصد افزایش طی این مدت خبر داد و افزود: از مجموع ۴۷۲هزارو ۹۳۳ TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده، ۷۱ هزار و ۱۰۱ TEU نیز مربوط به محموله‌های ترانزیتی با دو درصد افزایش بوده است.

به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرشهید رجایی، همچنین حجمی افزون بر۷۴ هزار و۸۰۴ TEU کانتینر امسال از طریق اصلی ترین بندر کانیتنری ایران به سایر بنادر منطقه ترانشیپ شده است.

گفتنی است؛ بندر شهید رجایی با بهره‌مندی از پیشرفته‌ترین پایانه‌های کانتینری، به عنوان بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می‌شود   که با شش و نیم میلیون TEU کانتینر ظرفیت سالانه، تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری در سطح بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.

کپی