اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اعزام یک هیات فناور ایرانی به عراق با هدف تسهیل صادرات محصولات ایران‌ساخت به بازار خاورمیانه

اعزام یک هیات فناور ایرانی به عراق با هدف تسهیل صادرات محصولات ایران‌ساخت به بازار خاورمیانه

به گزارش ایران آنلاین، بیش از ۳۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق با هدف توسعه صادرات به حوزه خاورمیانه به ویژه کشور عراق عازم اقلیم کردستان-شهر سلیمانیه- شدند.

 عراق به عنوان ششمین مقصد خانه‌های نوآوری و فناوری ایران‌ساخت(IHIT)،  میزبان هیاتی از شرکت‌های دانش بنیان و خلاق ایرانی شد تا زمینه برای همکاری‌های مشترک علمی میان دو کشور فراهم شود و فروش محصولات  ایران‌ ساخت در بازار دارای ارزش افزوده بالای منطقه خاورمیانه به ویژه عراق رونق گیرد.

این سفر سه روزه که از امروز آغاز شده است تا ۱۴ تیرماه ادامه دارد و برای شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مشارکت کننده در این رویداد با مزایایی چون برگزاری ۲ نشست تجاری و فناوری و مذاکره با همتایان عراقی همراه است.

در نشست نخست این سفر، حدود ۱۰۰ نفر از تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران عراقی حضور دارند تا با توانمندی و محصولات شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی آشنا می شوند و زمینه همکاری های مشترک میان آنها فراهم شود. نشست دوم که در اتاق بازرگانی سلیمانیه عراق برگزار می شود نیز فضا را برای توسعه بازار محصولات ایران ساخت در کشور دوست و همسایه ایران-عراق- فراهم می‌کند.

بازگشایی مرکز تجاری و خانه نوآوری و فناوری ایران‌ساخت در عراق

از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این سفرسه روزه، گشایش مرکز تجاری و خانه نوآوری و فناوری ایران‌ساخت در اقلیم کردستان با محوریت شهر سلیمانیه است. این مرکز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری شکوفایی، سازمان توسعه تجارت، وزارت امور خارجه و کنسولگری ایران در سلیمانیه راه‌اندازی می شود.

براساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این خانه قرار است نمایشگاهی دائمی از محصولات ایران‌ساخت باشد و توانمندی‌های علمی و فناورانه ایران را به متقاضیان، تجار و سرمایه گذاران منطقه خاورمیانه معرفی کند. منطقه‌ای که چند سالی است به عنوان مقصد و هدف محصولات دانش بنیان و خلاق مورد توجه قرار دارد. این سفر می تواند به ورود و فروش محصولات ایران ساخت در این منطقه کمک کند.

/انتهای پیام

کپی