اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رعایت حق تقدم هنگام خروج از پارک

رعایت حق تقدم هنگام خروج از پارک

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان گفت: یکی از مواردی که عامل بسیاری از تصادفات بوده رعایت نکردن حق تقدم رانندگان نسبت به خودروهای دیگر است.

 به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "محمدرضا محمدی" با اعلام این خبر بیان داشت: یکی از مواردی که عامل بسیاری از تصادفات بوده رعایت نکردن حق تقدم رانندگان نسبت به خودروهای دیگر است و چنانچه اصل رعایت حق تقدم از جانب رانندگان صورت پذیرد عاملی موثر در کاهش تصادفات خواهد بود.
وی ادامه داد: بر اساس مواد ۱۳۹ و ۱۴۰ آیین نامه راهنمایی و رانندگی وسیله نقلیه ای که در مسیر مجاز در حال حرکت است بر وسایل نقلیه متوقفی که در حال شروع حرکت به جلو یا عقب، گردش و یا دور زدن هستند، حق تقدم عبور دارند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان درباره رعایت حق تقدم وسایل نقلیه دیگر بیان کرد: در صورتی که وسایل نقلیه ای که از را خصوصی، شانه راه، گاراژ، کوچه، تعمیرگاه و مانند آن ها به معابر اصلی وارد می شوند، باید حق تقدم وسیله نقلیه دیگر را که در راه اصلی تردد می کنند، رعایت کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: بدیهی است در صورتی که در چنین مواردی تصادفی رخ دهد کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی راننده ای که از جانب آن رعایت حق تقدم صورت نپذیرفته است را مقصر در حادثه اعلام خواهند کرد.

کپی