اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آزمایش خون در منزل با آنی آزما؛ آزمایشگاه را به خانه خود بیاورید

آزمایش خون در منزل با آنی آزما؛ آزمایشگاه را به خانه خود بیاورید

یکی از خدمات نوین آزمایشگاهی ارائه شده در حال حاضر آزمایش خون در منزل می باشد که آنی آزما در تمامی شهرهای ایران این خدمات را ارائه میدهد.

به گزارش ایران آنلاین، آزمایش خون در منزل یکی از انواع خدماتی است که توسط آنی آزما و به صورت کاملا غیرحضوری و آنلاین ارائه می شود. خون مایعی است که در بدن در گردش است. خون اکسیژن و مواد مغذی را به بافت ها منتقل می کند و مواد زائد را برای دفع می برد. هنگام گردش خون، همچنین به تنظیم دمای بدن، انتقال سلول‌های ایمنی برای مبارزه با عفونت‌ها و حمل هورمون‌هایی که عملکرد بسیاری از سلول‌ها و اندام‌ها را فعال می‌کنند، کمک می‌کند.

آزمایش خون در منزل

چهار جزء اصلی خون وجود دارد: پلاسما، گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت ها. پلاسما مایعی است که از آب، نمک، قند، چربی و پروتئین تشکیل شده است. پلاسما که بیش از نیمی از حجم خون را تشکیل می دهد، به حرکت مواد در بدن کمک می کند. گلبول های قرمز فراوان ترین سلول های خونی هستند. این سلول های دوناتی شکل حاوی هموگلوبین است که حاوی آهن است و وظیفه تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن بین ریه ها و بقیه بدن را بر عهده دارد. گلبول های قرمز معمولاً حدود 40 تا 45 درصد از حجم خون را تشکیل می دهند.

گلبول های سفید (WBCs) بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند. انواع مختلف WBC می توانند به سرعت جمع شوند تا از بدن در برابر عفونت محافظت کنند. این سلول های مهم تنها حدود 1 درصد از حجم خون را تشکیل می دهند. پلاکت ها قطعاتی از سلول ها هستند که از لخته شدن خون حمایت می کنند. هنگامی که آسیبی در بدن ایجاد می شود، پلاکت ها در محل جمع شده و به هم می چسبند تا داربستی ایجاد کنند که خون می تواند روی آن منعقد شود تا از خونریزی جلوگیری یا متوقف شود.

اگر فرصت و امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید، آزمایش چکاپ در منزل راه حل ساده ای ست برای شما تا بدون مراجعۀ حضوری به آزمایشگاه ، کلیه تست های خود را انجام دهید. اگر آزمایشگاه مورد نظر از شما دور است، اگر اقوام کهنسالی دارید که امکان حضور در آزمایشگاه را ندارند، ما در به شما کمک می کنیم تا در هر زمان و مکانی تست های خود را جهت آزمایش به آزمایشگاه مورد نظر خود بدهید.

آزمایش خون در منزل چیست؟

آزمایش در منزل اجزای مختلف خون را بررسی و اندازه گیری می کند. آزمایش خون یکی از رایج‌ترین روش‌های آزمایش پزشکی است که برای ارائه اطلاعات مهم در مورد جنبه‌های بی‌شماری سلامتی استفاده می‌شود و در منزل یا محل کار شما قابل انجام است. پزشک شما ممکن است آزمایش خون را به عنوان بخشی از یک معاینه منظم، برای بررسی بیماری ها یا شرایط سلامتی، ارزیابی عملکرد اندام های شما، یا ارزیابی عملکرد یک درمان پزشکی تجویز کند.

به طور کلی، نقش نمونه گیری خون در منزل در مراقبت از بیمار شامل غربالگری، تشخیص و نظارت است.

آزمایش های غربالگری برای بررسی شرایط پزشکی در افراد بدون علائم تجویز می شود. هدف از آزمایش‌های غربالگری، یافتن مشکلات پزشکی در مراحل اولیه زمانی است که درمان ممکن است مؤثرتر باشد. آزمایش خون برای غربالگری طیف گسترده ای از شرایط پزشکی از جمله انواع خاصی از سرطان، کلسترول بالا، دیابت و بیماری های مقاربتی (STDs) استفاده می شود.

تست های تشخیصی برای تشخیص یا رد یک بیماری خاص استفاده می شود. هنگام تشخیص، آزمایش خون اغلب در کنار عوامل دیگری مانند سابقه پزشکی، علائم حیاتی، و نتایج یک معاینه فیزیکی و آزمایش های تصویربرداری در نظر گرفته می شود.

آزمایش چکاپ در منزل یکی از خدمات نوین آزمایشگاه آنلاین آنی آزما می باشد که بسیاری از محدودیت ها و دغدغه های فکری افراد را در مورد مراجعه حضوری به آزمایشگاه و صرف هزینه رفت و آمد به حداقل رسانده است. در این حالت کلیه خدمات مربوط به آزمایشگاه به صورت غیر حضوری و از طریق اینترنت پذیرش می شود و سپس فرد برای انجام نمونه گیری آدرس و محلی که در آن زندگی می کند را وارد سایت می کند و پس از اطلاع از شرایط مورد نیاز برای انجام آزمایش و همچنین تعیین وقت آزمایش در منزل، نسبت به خون گیری و نمونه برداری از فرد اقدام می شود.

آزمایش چکاپ در منزل

---

 

هر چند وقت یک بار به آزمایش خون نیاز دارم؟

نیاز شما به آزمایش خون بستگی به شرایط خاص شما دارد. برخی از موقعیت های رایج که در آن پزشک ممکن است آزمایش خون را توصیه کند عبارتند از:

معاینات منظم

به عنوان بخشی از یک چکاپ، آزمایش خون ممکن است برای درک میزان عملکرد اندام های شما و غربالگری مشکلات سلامتی مانند کلسترول بالا و دیابت استفاده شود. انواع آزمایش‌های خونی که ممکن است درخواست شوند و دفعات آزمایش بر اساس عواملی مانند سن، جنس و سابقه سلامتی شما متفاوت است. با پزشک خود در مورد اینکه چند وقت یکبار باید معاینات منظم شامل آزمایش خون انجام دهید، صحبت کنید.

یافتن علت علائم:

اگر تغییراتی در سلامت خود دارید یا علائم بیماری را تجربه می کنید، ممکن است از آزمایش خون تشخیصی استفاده شود. آزمایش خون ممکن است تشخیص را تأیید یا رد کند و اغلب در ترکیب با انواع دیگر آزمایش ها استفاده می شود. آزمایش خون همچنین ممکن است به پزشک کمک کند تا درمان مناسب برای وضعیت سلامتی شما را تعیین کند.

آزمایشات بعدی:

اگر وضعیتی دارید که باید به مرور زمان تحت نظر باشد، ممکن است پزشک آزمایش خون دوره ای را تجویز کند. آزمایش منظم ممکن است به نظارت بر پیشرفت بیماری شما کمک کند یا بررسی کنید که آیا درمان ها موثر هستند یا خیر.

آزمایش خون در منزل راه حل مناسبی است برای اینکه اطلاعات دقیق و درستی از وضعیت سلامتی خودتان داشته باشید. بسیاری از افراد به دلیل شرایط خاص خود توانایی مراجعه به آزمایشگاه را ندارند. برای مثال افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام داده باشند، بیماران، معلولین، سالمندان، کودکان یا زنان باردار، تحمل و توانایی انتظار در صف آزمایشگاه ها را ندارند. همچنین محل زندگی برخی افراد فاصله زیادی تا آزمایشگاه دارد و انجام آزمایش در منزل آن ها را از رفت و آمد و گرفتار شدن در ترافیک معاف می دارد. به همین دلیل بهتر است از خدمات آزمایش خون در منزل آنی آزما استفاده کنند.

کپی