اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
نارضایتی سرمربی تیم قهرمان آسیا از تصمیم رئیس فدراسیون تکواندو

مداح: تمایلم به ادامه همکاری کم شده است

مداح: تمایلم به ادامه همکاری کم شده است
فائزه زمانی

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان نیامده شاگردانش را بر بام آسیا نشاند. مینو مداح بعد از دوری ۶ ساله در بازگشت به خانه تاریخ‌سازی کرد و برای اولین بار تیم ملی تکواندو بانوان را قهرمان قاره آسیا کرد.

روزنامه ایران: این درحالی است که‌ هادی ساعی رئیس فدراسیون، به رغم نتایج درخشان مداح، نام بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی مردان را به عنوان فنی‌ترین مربی به کمیته برگزاری مسابقات اعلام کرد تا مداح ناراحت شده و سالن مسابقات را ترک کند. مداح در گفت‌وگو با خبرنگار «ایران»، به قهرمانی تیمش در مسابقات قهرمانی آسیا اشاره کرد: «در بدو ورودم به تیم ملی، دختران ملی‌پوش تقریباً یک ماه و نیم بدون تمرین بودند و بابت این موضوع قبل از اعزام به مسابقات، قولی بابت مدال نداده بودم.

ما تا مسابقات قهرمانی آسیا فرصت کوتاهی داشتیم و در این مدت سعی کردیم از تمام پتانسیل‌هایمان  استفاده کنیم، در این بین از کمک‌های ساعی و زارع و دکتر بهرام نژاد بدنسازمان هم استفاده کردیم و فشار تمرینی ۵-۶ ماهه‌ای را البته کاملاً اصولی در ۲ ماه به ملی‌پوشان وارد کردیم تا عقب‌افتادگی‌شان جبران شود و همین باعث شد تا دختران‌مان در روز مسابقه در بهترین حالت بدنی‌شان باشند.» او حسش بعد قهرمانی در این مسابقات را وصف نشدنی می‌‌داند: «قطعاً حسی که تجربه کردم وصف شدنی است، لحظه به ثمر نشستن زحمات ‌و خوشحالی مردم قابل توصیف نیست.

در این مدت ما انرژی خیلی خوبی از مردم گرفتیم و خدا را شکر می‌‌کنم که در این شرایط توانستیم دل ملت را شاد کنیم. من و کادرم بلافاصله بعد از اتمام مسابقات ملی‌پوشان را جمع کردیم و با آنها صحبت کردیم که این مسابقه با پایین آمدن از سکو تمام شد و حالا باید برای سکوی مسابقات بعد خودمان را آماده کنیم.» سرمربی تیم ملی تکواندو زنان معتقد است مسابقات قهرمانی آسیا در سطح بالایی برگزار شد: «در مسابقات قهرمانی آسیا تمام تیم‌ها با حداکثر پتانسیل شرکت می‌‌کنند تا قهرمان قاره خودشان شوند. حالا از شانس خوب یا بد ما بعضی از تیم‌های صاحب نام دنیا در آسیا حضور دارند و حتی در این مسابقات شاهد بودیم که ورزشکاران به نام و قهرمان المپیکی مثل پانیپاک تایلندی قبل از فینال شکست خورد تا ناکام بماند.»


نکته قابل توجه اینکه سرمربی تیم‌های مردان و زنان در کشورهای دیگر برعهده یک نفر است و تنها ایران برای دو بخش، دو سرمربی دارد. در این شرایط به رغم نتایج درخشان تیم مداح،‌ هادی ساعی نام بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی مردان را که در این مسابقات پنجم شدند  به عنوان فنی‌ترین مربی به کمیته برگزاری مسابقات اعلام کرد. این موضوع باعث ناراحتی مداح و ترک سالن شد. حالا درباره این موضوع می‌‌گوید: «لحظه اعلام فنی‌ترین مربیان، منتظر شنیدن اسمم بودم که متأسفانه بعد از اعلام اسامی تعجب کردم.

ساعی و کمیته برگزاری مسابقات این تصمیم را گرفته بودند و من هم اعتراض خودم را اعلام کرده و به احترام حقوق خودم و بانوان همان لحظه سالن مسابقات را ترک کردم. من احترام زیادی برای ساعی قائل هستم، او اسطوره تکرار نشدنی تکواندو است و من سرمربیگری تیم ملی را به احترام خود او قبول کردم اما با این تصمیم متأسف شدم. تیم ملی تکواندو زنان برای اولین بار قهرمان آسیا شد و در چنین شرایطی توقع داشتم حمایت بیشتری از ما شود و ‌همه پیشرفت تکواندو بانوان را ببینند اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد و من هم بعد از توضیحاتی که انجام شد، قانع نشدم و دلایل این تصمیم را نپذیرفتم.» او نارضایتی‌اش را از این اتفاق علنی کرد: «با این اتفاق تمایلم به ادامه همکاری با تیم ملی بانوان کم شده و باید ببینم چه اتفاقی می‌‌افتد. در دو سه روز آینده تصمیمی می‌‌گیرم که به نفع خودم و تیم ملی باشد.»

انتهای پیام/

 

 

 

کپی