اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

هراس رژیم صهیونیستی از حملات پهپادی حزب الله

هراس رژیم صهیونیستی از حملات پهپادی حزب الله

به گزارش ایران آنلاین،به دنبال اعلام خبر گشت زنی پهپادهای حزب الله در میدان گازی «کاریش»، رسانه صهیونیستی اعلام کرد که تل آویو از حملات بیشتر حزب الله هراس دارد.

سایت صهیونیستی «والا» امروز (یکشنبه) نوشت: نهادهای امنیتی اسراییل از حملات بیشتر مقاومت اسلامی لبنان واهمه دارند.
این رسانه عبری تصریح کرد: هزینه هواپیماهای بدون سرنشین در مقایسه با موشک‌های رهگیر ارزان است و نهادهای امنیتی (رژیم صهیونیستی) از حملات بیشتر حزب الله می‌ترسند.
رسانه‌های صهیونیستی شنبه شب مدعی شدند که ارتش این رژیم سه پهپاد حزب الله که به سوی سکوی گاز میدان کاریش در حرکت بودند را رهگیری کرده است.
ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد که روز شنبه سه پهپاد متخصام که بر فراز آب‌های اسرائیل به حریم هوایی ما نزدیک شده بودند و از طرف لبنان می‌آمدند، رهگیری کردیم.
مقاومت اسلامی لبنان شنبه شب با ارسال بیانیه‌ای ارسال سه پهپاد شناسایی به منطقه مورد اختلاف با رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه را تأیید کرد.
در این بیانیه آمده است: سه پهپاد غیر مسلح را به سوی منطقه مورد اختلاف در میدان کاریش در جنوب لبنان در یک عملیات شناسایی اعزام کردیم.
مقاومت اسلامی لبنان در عین حال این عملیات را موفقیت‌آمیز دانست و اعلام کرد که توسط این پهپادها مأموریت لازم به صورت مطلوب و مناسب انجام و پیام [ارسال این پهپادها به رژیم صهیونیستی] ابلاغ شد.
بر اساس این بیانیه، پهپادها توسط دو گروه شهید "جمیل سکاف" و "مهدی یاغی" برای شناسایی به سرزمین های اشغالی اعزام شد.
اختلاف بین رژیم صهیونیستی و لبنان بر سر مرزهای دریایی مانع از اکتشاف انرژی در بخش‌هایی از مدیترانه شرقی شده است و خطر تشدید تنش‌ها بین دو طرف را به دنبال دارد.
مذاکرات غیرمستقیم لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر مرزها و منابع دریایی با میانجی گری «آموس هوکشتیان» نماینده آمریکا در جریان است.
هوکشتاین ۲۴ خردادماه پس از ورود یک کشتی حفاری به محدوده آب‌های لبنان و درخواست مسئولان لبنانی برای میانجیگری و از سرگیری مذاکرات با رژیم صهیونیستی به بیروت آمد و با مسئولان لبنانی گفت وگو کرد.
میدان نفتی کاریش در خط مرزی شماره ۲۹ که لبنانی‌ها آن را مرز دریایی این کشور می‌دانند، قرار دارد و آنها اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی در این میدان را تجاوز، اشغالگری و غیرقانونی می‌دانند.


انتهای پیام/ 

کپی