اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فرهنگ سازی شود

فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فرهنگ سازی شود
فاطمه صنیعی وحید خبرنگار

استاندار همدان تاکید کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید به فرهنگ ساری و جاری در جامعه تبدیل شود.

به گزارش ایران انلاین، علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان در جلسه فصلی اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، گفت: موضوع امر به معروف و نهی از منکر باید به یک ارزش و دغدغه اجتماعی و عمومی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر فراموش شده و باید در جامعه فرهنگ سازی  شود، افزود: روش‌های ایجابی و اقناعی در راستای امر به معروف و نهی از منکر یقینا اولویت و ارجحیت دارد با ورود وزیر کشور به موضوع عفاف و حجاب، نشان دهنده اهمیت این امر در شرایط کنونی کشور است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه وضعیت حجاب در کشور و استان، نسبت به وضعیت ایده‌آل آن، فاصله زیادی دارد، گفت:  موضوع عفاف و حجاب در سطوح ادارات و دستگاه‌های دولتی، اهمیت  دوچندان دارد.

قاسمی فرزاد افزود:  علاوه بر حجاب که نمود ظاهری دارد، عفاف نیز باید به عنوان یک حالت درونی، مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ضرورتا باید مباحث را در سطوح کارشناسی و علمی پیگیری کنیم.

قاسمی فرزاد با اشاره به ضرورت مشارکت حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در‌ عرصه امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: رواج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، بسیاری از معضلات اجتماعی را با شکل پیشگیرانه برطرف خواهد کرد.

استاندار همدان بیان کرد:  در مقوله امر به معروف و نهی از منکر، باید به جوانان مومن، متدین، دغدغه‌مند، انقلابی و مطلع نسبت به مسائل کارشناسی و علمی، میدان داد.

کپی