اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کشف انواع کالای قاچاق در غرب استان تهران

کشف انواع کالای قاچاق در غرب استان تهران

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کشف بیش از 40 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق خبر داد.

 به گزارش ایران آنلاین ،سردار "کیوان ظهیری" اظهار کرد: با اجرای یازدهمین مرحله طرح ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور، در 6 شهرستان غرب استان تهران در 72 ساعت گذشته با هدف برخورد با کسانی که در فضای مجازی اقدام به فروش موادمخدر، سلاح و مهمات و اشیاء غیرمجاز می کنند، 79 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه کشف شد.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه پس از اقدامات اولیه و شناسایی سارقان، با هماهنگی مقام قضائی با اجرای 327 حکم قضائی، 825 نفر دستگیر شدند که از بین این دستگیر شده ها، 351 نفر سارق و مالخر بودند، گفت: در جریان اجرای این طرح 13 باند بزرگ سرقت منهدم و 385 قلم اموال سرقتی کشف شد.
وی افزود: در حوزه فضای مجازی 34 پرونده کشف و 29 نفر دستگیر و 12 فقره پرونده در خصوص اراذل و اوباش و فروش سلاح و مهمات در فضای مجازی شناسایی و کشف شدند.
سردار ظهیری با اشاره به کشف 381 کیلوگرم انواع مواد افیونی بیان داشت: در جریان اجرای این طرح 312 نفر خرده فروش، قاچاقچی و معتاد موادمخدر دستگیر و به مقامات قضائی تحویل داده شدند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در اجرای این طرح 7 قبضه سلاح گرم کشف شد، تصریح کرد: کشف 134 تیغه سلاح سرد از دیگر دستاوردهای این طرح بود.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران به کشف بیش از 40 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق  اشاره و تصریح کرد: در این خصوص بیش از 6 هزار قلم انواع کالای قاچاق کشف و 13 نفر نیز دستگیر شد.
سردار ظهیری همچنین در پایان خاطرنشان کرد: دستگیری 65 نفر از مخلان نظم و امنیت عمومی و نزاع های دسته جمعی از سطح 6 شهرستان غرب استان تهران از دیگر نتایج مهم اجرای این طرح بود.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران در پایان از شهروندان خواست؛ مراقبت بیشتری هنگام خرید از فضای مجازی کنند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع رسانی کنند.
گفتنی است؛ با هماهنگی انجام شده تمامی متهمان دستگیر شده به مقامات قضائی تحویل داده شدند.

کپی