اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

استاندار قزوین اعلام کرد:

تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری

تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری
معصومه قاسمی خبرنگار

اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان قزوین تخصیص ۱۰۰ درصدی دارد و به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

به گزارش ایران آنلاین؛ استاندار قزوین در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین با اعلام این خبر گفت: مصوبات سفر رئیس‌جمهوری، افق پیش‌روی استان را تا سال۱۴۰۳ مشخص می‌کند و پیگیری تخصیص این اعتبارات نقشه راه استان است.
محمدمهدی اعلایی در خصوص وضعیت بودجه استان یادآور شد: با بررسی بودجه استان‌ها با یکدیگر متوجه می‌شویم که تمامی استان‌های تازه تأسیس در بودجه مشکل دارند و در ابتدای تأسیس این استان‌ها، نسبت به مباحث بودجه‌ای آنها فکر اساسی نشده است.
نماینده عالی دولت در استان قزوین تصریح کرد: این استان‌ها یک بیماری ساختاری در حوزه بودجه دارند وپایه‌های بودجه ای استان قزوین نیز قوی بسته نشده اما با همت نمایندگان و دولت شاهد افزایش بودجه استان بوده‌ایم.
اعلایی با بیان اینکه ممکن است استان قزوین رتبه پایینی در بودجه داشته باشد تصریح کرد: رشد بودجه استان نسبت به سال قبل در حد میانگین کشوری بوده و این در حالی است  که استان در زمینه جمعیت و وسعت در ردیف استان‌های آخر کشور قرار دارد.
وی با بیان اینکه پیگیری افزایش بودجه استان باید به گونه‌ای باشد که رشد بودجه سالانه استان هرساله نسبت به سال قبل افزایش یابد، گفت: موضوع مهم در توسعه استان، استفاده از منابع بانکی و سرمایه‌گذاری است چون فاصله اعتباری رده‌بندی استان‌ها تفاوت کمی با هم دارد.

کپی