اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان :

اضافه کاری روزانه کارگران ،زمینه ساز آسیب های اجتماعی است

اضافه کاری روزانه کارگران ،زمینه ساز آسیب های اجتماعی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در کارگاه آموزشی سبک زندگی سالم و پیشگیری از آسیب های اجتماعی که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد؛ مطرح کرد: اضافه کاری مازاد بر ساعت کاری متداول کارگران برای تامین نیازهای معیشتی، زمینه ساز آسیب های اجتماعی است.

 به گزارش ایران آنلاین ، میثم مداحی در کارگاه آموزشی سبک زندگی سالم و پیشگیری از آسیب های اجتماعی که ویژه یاریگران کار و تولید، مسئولین خانه های بهداشت وکارشناسان بهداشت حرفه ای برگزار شد؛ ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه گفت: یکی از مسائلی که جوامع بشری درحال حاضر با آن مواجه است تعریف نیازهای جدید برای خانواده است.

وی با بیان اینکه وقتی نیازهای جدیدی برای خانواده ایجاد می شود همت و وقت زیادی از اعضای خانواده برای رفع این نیازها باید مصروف شود ادامه داد: در جامعه کارگری یک کارگر برای تامین نیازهای خانواده اش، بعضاً روزانه دوازده ساعت به صورت فرسایشی کار می کند و همین امر زمینه ساز ایجاد انواع آسیب های اجتماعی و تمایل افراد به سمت مواد مخدر است که بنیان خانواده های کارگری را تهدید می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین با اشاره به نقش خانه های بهداشت کارگری در حفظ و ارتقای سلامت کارگران گفت: بهگرهای واحدهای اقتصادی باید حلقه واسط بین کارگران و کارفرمایان باشند.

وی تصریح کرد: بهگرهای واحدهای اقتصادی به عنوان نقش واسط و تعدیل گر بین کارگر و کارفرما می بایست از طرفی برای بهبود و ارتقای سلامت روحی و فضای کاری کارگران و از طرفی نیز در ارتقای بهره وری و سرعت انجام کار در واحدهای اقتصادی نقش آفرینی کنند.

مهدی کریمی مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه اظهار داشت: آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سبک زندگی سالم ویژه کارگران واحدهای اقتصادی کشور در دوبخش کارگاه های 50 تا 500 نفر توسط کارشناسان بهداشت حرفه ای و کارگاه های 20 تا 50 نفر توسط یاریگران زندگی (بهگران) انجام می شود.

وی همچنین گفت: مباحث ایمنی و سلامت دو بال مهم برای بهبود کیفیت انجام کار و بهره وری بیشتر کارگران در واحدهای اقتصادی است.

دکتر مرتضی اسفندیاری مشاور سلامت خانواده ، پیشگیری از اعتیاد و روانشناس به عنوان مدرس این دوره به ارائه مباحث آموزشی در زمینه مهارت های زندگی، معرفی چهارمدل خانواده، آموزش مهارت های نه گفتن، ارائه روش ها و راه کارهای پیشگیری از اعتیاد روش های ترک آن پرداخت.

کارگاه آموزشی یک روزه پیشگیری از اعتیاد وآسیب های اجتماعی به مناسبت هفته مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر توسط حوزه مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ویژه یاریگران زندگی در محیط کار و تولید و کارشناسان بهداشت حرفه ای واحدهای اقتصادی  در محل سالن شهید بهشتی این اداره کل برگزار شد.

کپی