اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

شهریار به فرمانداری «ویژه» ارتقاء یافت

شهریار به فرمانداری «ویژه» ارتقاء یافت
محمودغلامی خبرنگار

با دستور رییس جمهوری و تصویب هیأت دولت ،شهرستان شهریار به فرمانداری ویژه ارتقاء یافت.

 به گزارش ایران آنلاین ، محسن منصوری استاندار تهران با اعلام این خبر گفت: ارتقاء ساختار اداری و اجرایی شهرستانها یکی از سیاست های دولت سیزدهم با هدف اصلاح فرایند خدمت رسانی است که ارتقاء شهریار در غرب استان تهران به فرمانداری ویژه در همین راستا به تصویب هیأت دولت رسید که پیش از این در سفر استانی رییس جمهوری به غرب استان تهران دستوربررسی و تحقق آن داده شده بود.
وی افزود. به نظر می رسد ساختار اداری و اجرایی استان تهران  با جمعیتی  حدود ۱۶میلیون نفر تاب آوری و‌توان پاسخگویی به نیازهای مردم  را ندارد و به همین علت با تصمیم رییس جمهوری  تصمیم بر آن شد تا این ساختار اداری و اجرایی ارتقاء یابد.
استاندار تهران اضافه کرد: با این ارتقاء ،ساختار اداری خدمات رسانی تسهیل شده و اختیارات مجموعه شهرستان به سطح معاون استاندار و ۷دستگاه شهرستان نیز از سطح اداره به سطح  معاون اداره کل ارتقاء می یابند . بنابراین شاهد تحقق تمرکززدایی  و افزایش اختیارات و قدرت تصمیم  گیری در سطح شهرستان خواهیم بود.مراجعات مردم نیز به تهران و ادارات کل کاهش یافته و این تمرکززدایی منجر به تسهیل خدمات رسانی  وارتقاء فرایند خدمت رسانی خواهد شد.
شایان ذکر است در روزهای گذشته نیز با دستور رییس جمهوری  و تصویب هیات دولت ،فرمانداری ویژه در ورامین در شرق استان تهران تاسیس و ابلاغ شد. 

کپی