اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

وزیر فرهنگ : بدون تمسک به نماز رهایی از دلبستگی‌های فانی میسر نیست

وزیر فرهنگ : بدون تمسک به نماز رهایی از دلبستگی‌های فانی میسر نیست

به گزارش ایران آنلاین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز جمعه در پیامی به نشست تخصصی مسوولان اقامه نماز مراکز ستادی و استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مشهد، گفت: بدون تمسک به نماز و تعقل در رمز و راز این آیین تابناک، نمی‌توان از دلتنگی و دلبستگی‌های فانی رها شد.

در پیام محمد مهدی اسماعیلی که در این نشست توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی قرائت شد، آمده است: نماز  زیباترین نماد بندگی و عبودیت در پیشگاه خداوند و بالاترین ذکر الهی و بهترین محل برای ارتباط واقعی با خداوند و ریسمان محکم یاد او است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این پیام آورده است: خدمت به امر اقامه نماز توفیقی است که خداوند نصیب بندگان شایسته خویش نموده و این خدمت بی‌منت را موجب سعادتمندی قرار داده است.

در این پیام خطاب به مسوولان اقامه نماز مراکز ستادی و استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست تخصصی آمده است: امید است با عنایت خداوند و برنامه‌ریزی مستمر در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، در عینیت بخشیدن به فرهنگ اقامه نماز پیروز باشید.

برای ترویج فرهنگ اقامه نماز کار فرهنگی و هنری فاخر نیاز است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی نیز روز جمعه در این نشست اظهار کرد: امروزه در مساجد با پدیده‌ای مواجه هستیم که صف اول و دوم در اختیار میانسالان است و کودکان و نوجوانان در صفوف آخر هستند.

محمد حسین‌زاده اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص) در مساجد به کودکان اهمیت خاصی می دادند، مسجد برای همه اقشار است و باید این موضوع مورد توجه باشد.

وی با تاکید بر تقویت اقدامات فرهنگی و هنری برای ترویج اقامه نماز، گفت: تعداد اندکی فیلم با موضوع اصلی نماز از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون تولید شده است، این در حالی است که تولید فیلم و زبان هنر نقش مهمی در توسعه فرهنگ اقامه نماز ایفا می‌کند.

حسین‌زاده افزود: عرصه رمان و موسیقی در حوزه نماز نیز نقش بسزایی دارند، بودجه‌ها محدود است اما می‌توان با یک کار بزرگ، اثرگذاری درازمدت ایجاد کرد.

نشست تخصصی مسوولان اقامه نماز مراکز ستادی و استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روزهای سوم و چهارم تیرماه در مشهد در حال برگزاری است.

/انتهای پیام

 

کپی