اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معاون رئیس‌جمهور: محاصره اقتصادی ایران بی‌اثر بوده است

معاون رئیس‌جمهور: محاصره اقتصادی ایران بی‌اثر بوده است

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محاصره اقتصادی و تحریم‌ها علیه ایران بی‌اثر بوده و این چیزی است که در سطح بین المللی دیگر کشورها هم به آن رسیده اند.

به گزارش ایران آنلاین، علی سلاجقه روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان گرمه اظهار داشت: اکنون ایران نفت خود را می فروشد و پول آن را نیز دریافت می کند، کشورهای زیادی خواستار مراوده با ایران هستند و در این خصوص اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: خیلی از کشورها دست نیاز به سوی ایران دارند و علیرغم همه چوب لای چرخ گذاشتن ها و بدخواهی های داخلی و خارجی، ما توان این را داریم که شرایط را به همان جایی برسانیم که خواست مردم است.

وی در خصوص وضعیت بازار نیز گفت: قیمت هایی که پیش از این اوج گرفته بود اکنون در حال تثبیت است، در موضوع برجام هم به مرحله خوبی رسیده ایم اما شیطنت هایی شد؛ با این وجود مردم بدانند که روزهای خوش و خبرهای خوبی برای کشور در راه است.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به توفیقات و دستاوردهای ایران در زمینه مهار کرونا، اظهار کرد: خوشبختانه با فروکش کردن تدریجی کرونا، دیگر در کشور حتی افراد کمتری از ماسک استفاده می کنند و این در حالی است که این بیماری هنوز در کشورهای دیگر قربانی می گیرد.

سلاجقه گفت: در جنگ روسیه با اوکراین و مسائل اقتصادی که ایجاد شد، مسوولان روسی ابتدا از تحریم واهمه داشتند، اما وقتی مسوولان ایرانی اعلام کردند که ما از ۴۳ سال پیش در تحریم بوده ایم، آنان از صلابت و اقتدار ما شگفت زده شدند، پس از آن بود که پوتین اعلام کرد که ایران را الگوی خود قرار داده است.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه ما هرچه داریم از شهدا داریم، اظهار داشت: با وجود حصر اقتصادی و سیاسی، این کشور روی پای خود ایستاده است و اکنون حتی دشمن فهمیده است که تحریم ها بر ما اثری ندارد.

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای ۹ ماهه دولت آیت الله رییسی ستودنی است، درباره رویکرد دولت در حمایت از محرومان گفت: دولت آیت الله رییسی به دنبال خیانت به مردم و عمل نکردن به تعهدها نیست و به آنچه در تعهد دارد، پایبند است و پای عهد خود ایستاده است.

سلاجقه افزود: تمامی اعتبارات مصوب شده در سفر استانی، تخصیص می یابد و از مسوولان انتظار می رود این منابع را مدیریت کنند تا مزایای اجرای طرح ها برای مردم محسوس باشد.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، تقویت زیرساخت های حمل ونقل، کمک به شهرداری های کوچک و کم درآمد را از جمله درخواست های مردم شهرستان گرمه عنوان کرد و افزود: در این زمینه حمایت های لازم انجام می شود.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در قالب بیست و ششمین سفر استانی دولت مردمی، وارد بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی شد.

دیدار با اقشار مختلف مردم، ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، برگزاری شورای اداری، بازدید از برخی پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی و خدماتی و برگزاری نشست خبری در پایان سفر از مهمترین برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس‌جمهور به خراسان شمالی است.

رئیس جمهور را در این سفر وزیران کشور، نیرو، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان محیط زیست، معاون اجرایی و رئیس دفتر رئیس جمهور همراهی می‌کنند.

شهرداری‌های کوچک نیاز به حمایت مالی دارند 

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: شهرداری‌های شهرهای کوچک به لحاظ مالی ضعیف و کم‌درآمد هستند، از این رو باید مورد حمایت قرار گیرند.

علی سلاجقه، که روز پنجشنبه در قالب بیست و ششمین سفر استانی دولت به خراسان شمالی، به نمایندگی از رییس جمهور راهی گرمه شده است، در حاشیه نشست شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: شهرداری های کوچک درآمد مناسبی ندارند این در حالی است که مطالبه مردم از آنان برای خدمات  رسانی، زیاد است بر این اساس باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

وی درباره مشکلات شهرستان گرمه گفت: شهر گرمه به عنوان شهر کامیون‌داران، زیرساخت مناسبی در زمینه راه ندارد که ضروری است زیرساخت های حمل و نقل این شهر تقویت شود.

وی اظهار داشت: برخی مسائل مربوط به مالیات ها و نیز بخشودگی جرایم تامین احتماعی در این شهرستان به وسیله مردم مطرح شد، که البته قابل حل است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص گلایه اهالی گرمه از سهم نداشتن این شهرستان از اعتبارات پارک ملی گلستان، گفت: این پارک ملی اکنون به صورت مستقل اداره می شود، اما رویکرد ما این است که اداره کل مستقلی برای مدیریت این پارک تشکیل شود.

سلاجقه گفت: سفرهای استانی دولت آیت الله رییسی برکات زیادی برای مردم داشته است و امید است در این سفر نیز پروژه های ناتمام خراسان شمالی، اعتبار مناسبی دریافت کرده و زودتر به مرحله بهره برداری برسند.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: یکی از پروژه های شهرستان گرمه، مجموعه ورزشی آن است که علیرغم هزینه هایی که برای آن شده، اکنون به صورت نیمه تمام رها شده است و تلاش داریم تا اعتبار مناسبی برای تکمیل آن تخصیص یابد.

استان خراسان شمالی به عنوان مقصد بیست و ششمین سفر استانی دولت سیزدهم، امروز میزبان آیت الله سیدابراهیم رئیسی و وزیران دولت سیزدهم است.

انتهای پیام/

 

 

  

کپی