اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

رییس جمهور: همگان باید حرمت خون شهدا را حفظ کنند

رییس جمهور: همگان باید حرمت خون شهدا را حفظ کنند

به گزارش ایران آنلاین، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در دیدار با خانواده شهدای محله محروم جوادیه بجنورد، گفت: هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد باید حرمت خون شهدا را حفظ کند.

 آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در ادامه برنامه های سفر استانی خود به خراسان شمالی با حضور در منزل یکی از شهیدان دوران دفاع مقدس، با خانواده تعدادی از شهدای محله محروم جوادیه در حاشیه شهر بجنورد دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار خانواده شهدا را پرچم برافراشته انقلاب برشمرد و تصریح کرد: خانواده شهدا این پرچم را تا ابد برافراشته نگه خواهند داشت.

آیت الله رئیسی با تاکید بر جایگاه رفیع خانواده معظم شهدا در جامعه، اظهار داشت: هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد باید حرمت خون شهدا را حفظ کند.

در این دیدار والدین شهید "حجی رمضانی" و شهید "عیسی دلیر" از شهیدان دوران هشت ساله دفاع مقدس و همسر و فرزندان شهید "فیروز حمیدی زاده"، از شهدای مدافع حرم حضور داشتند.

دیدار با نخبگان، حضور در نشست شورای اداری استان و نشست خبری از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس‌جمهور به استان خراسان شمالی است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رئیس جمهور را در این سفر وزیران کشور، راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان محیط زیست، معاون اجرایی و رئیس دفتر رئیس جمهور همراهی می‌کنند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد، شامل هشت شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، راز و جرگلان، فاروج، جاجرم و گرمه است. 

خراسان شمالی در سال ۸۳، پس از تقسیم استان خراسان به سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، در جغرافیای سیاسی کشور پدیدار شد.انتهای پیام/


 

کپی