اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ضرغامی: گردشگری آبی آبادان با ترویج سرمایه گذاری احیا می‌شود

ضرغامی: گردشگری آبی آبادان با ترویج سرمایه گذاری احیا می‌شود

به گزارش ایران آنلاین،وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: گردشگری به ویژه گردشگری آبی با ترویج سرمایه گذاری در آبادان رونق خواهد گرفت.

 عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: آبادان انواع مزیت‌های گردشگری خاصی را دارد و برای سلایق مختلف از ظرفیت‌های خدادادی برخوردار است.

وی ادامه داد: رودخانه بهمنشیر به شکل زیبا، پرآب، شیرین و همراه با نخلستان‌های فوق‌العاده با چینش زیبا و استثنایی، جاذبه طبیعی خاصی است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: متاسفانه به دلایل مختلف و بی توجهی‌ها در سال های گذشته، از ظرفیت رودخانه بهمنشیر برای گردشگری استفاده نشده است.

وی افزود: در زمینه گردشگری ورزشی می‌توان بازی‌های آبی همچون جت اسکی، جت بُت، قایقرانی و سایر رشته‌های آبی را در این منطقه توسعه داد.

ضرغامی اظهارداشت: باید با کمک نهادهای مختلف در راستای توسعه صنعت گردشگری آبی، سرمایه‌گذاری را در منطقه ترویج و آرام آرام این منطقه فوق‌العاده را با حفظ محیط زیست احیا کرد.

وی پرنده نگری از جمله فلامینگوهای ایتالیایی را یک ظرفیت بکر برای گردشگری آبادان دانست و افزود: مهاجرت فلامینگوها به این منطقه جذابیت خاصی دارد که می‌تواند زمینه توسعه گردشگری و جذب گردشگر را فراهم کند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صبح امروز پنجشنبه برای بازدید از ظرفیت‌های گردشگری آبادان وارد این شهرستان شد.


انتهای پیام/


 

کپی