اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بحران داخلی رژیم صهیونیستی و تهدید دیگران

بحران داخلی رژیم صهیونیستی و تهدید دیگران

به گزارش ایران آنلاین،رژیم صهیونیستی با وارد شدن به یکی دیگر از مراحل بحران داخلی، تهدیدهای مقامات این رژیم نسبت به همسایگان فلسطین بالا گرفته است.

 کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در گام اولیه برای برگزاری انتخابات زودهنگام، روز چهارشنبه در اولین مرحله به انحلال خود رأی داد.

نمایندگان صهیونیست با ۱۱۰ رأی مثبت به انحلال کنست رای دادند و در صورتی که در دو مرحله دیگر نیز این رای تکرار شود، پارلمان این رژیم منحل می شود.

نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونستی که تصمیم به کناره‌گیری از قدرت گرفته، دوشنبه شب اعتراف کرد که اسرائیل در آستانه ورود به هرج و مرج قرار دارد.

بنت و یائیر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی که مأمور تشکیل کابینه ائتلافی شده بودند، دوشنبه شب برای انحلال کنست و انتخابات زودهنگام به توافق رسیدند.

براساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، همچنین دو طرف بر سر برگزاری انتخابات زودهنگام در ۲۵ اکتبر (۳ آبان) نیز توافق کردند.

پس از توافق لاپید و بنت بر سر ارائه لایحه انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام، «بنیامین نتانیاهو» رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی، نفتالی بنت نخست وزیر این رژیم را به شکست متهم کرد و متعهد شد که دوباره قدرت را به دست بگیرد.

نتانیاهو گفت که این کابینه در تمامی ابعاد امنیتی، سیاسی و اقتصادی به شدت شکست خورده و من در راستای تشکیل کابینه‌ای گسترده تلاش خواهم کرد.

نتانیاهو این اظهارات را در حالی مطرح می‌کند که کابینه‌ خود او در ژوئن ۲۰۲۱ پس از بحران سیاسی که به برگزاری چهار انتخابات در کمتر از دو سال ختم شد، پایان حاکمیت ۱۲ ساله خود را رقم زد.

با توجه به انحلال کنست و بر اساس توافق قبلی بنت و لاپید برای تشکیل کابینه مشترک، اکنون یائیر لاپید به صورت تناوبی جایگزین بنت می‌شود وسمت نخست‌ وزیری را تا برگزاری انتخابات پارلمانی جدید در ۲۵ اکتبر (۳ آبان ماه ۱۴۰۱)، در دست می‌گیرد.

درحالی که این رژیم وارد گردونه بی ثباتی و بحران شده است، مقامات ان از ترس خطرات خارجی، در روزهای گذشته تهدیدهای خود را نسبت به نوار غزه و لبنان افزایش داده اند.

آن ها با گرفتن دست پیش تلاش می کنند تا زمان عبور از این مرحله، خیال خود را از تهدیدهای احتمالی از طرف لبنان و غزه راحت کنند.

در همین راستا "بنی گانتس" وزیر جنگ این رژیم با تهدید خطاب به لبنان گفت: اگر از ما درخواست اجرای عملیات در لبنان شود، به حزب الله آسیب‌های سنگینی وارد خواهیم کرد.

آوی کوخاوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفت:  برنامه های عملیاتی برای جنگ آینده آماده است و حجم ضربات و هجوم زمینی به گونه ای بی سابقه خواهد بود که لبنان تاکنون چنین ضرباتی را تجربه نکرده است.

نفتالی بنت نخست وزیر این رژیم نیز در بازدید از جبهه جنوبی و شهرک های هم مرز با نوار غزه گفت: به حماس پیشنهاد می کنم به فکر سوء استفاده از اوضاع سیاسی داخل اسرائیل نباشد.

وی افزود: ما در دوره بی ثباتی سیاسی قرار داریم ولی باید ثبات امنیتی را حفظ کنیم به همین خاطر به دشمن(حماس) پیشنهاد می کنم برای برهم زدن آرامش در جنوب تلاش نکند.

بنت پس از دیدار با فرماندهان جبهه جنوبی گفت: فرماندهان از آغاز تنش با نوار غزه نگرانی دارند و نسبت به سوء استفاده حماس از این اوضاع هشدار دادند.

در همین حال با افزایش نگرانی های رژیم صهیونیستی و اختلافات سیاسی، انتخاب رئیس جدید ستاد ارتش نیز با مشکلاتی روبرو شده است.

درحالی که بنی گانتس وزیر جنگ تلاش می کند هرتزی هالوی جانشین فعلی ستاد کل ارتش را جایگزین کوخاوی کند، کوخاوی از این اقدام وزیر جنگ صهیونیستی ابراز ناخرسندی کرده و تلاش کرده تا گانتس را قانع کند تا حد امکان برنامه انتخاب جانشین او را به تعویق بیاندازد.

یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه قرار است در سفری کوتاه به ترکیه با وزیر خارجه ترکیه دیدار و گفت و گو کند.

رسانه های این رژیم، هدف از سفر لاپید را همفکری و همکاری برای مقابله با تهدید های ایران اعلام کردند.

تهدیدهای این روزهای رژیم صهیونیستی اقدامی برای جبران و سرپوشی بر بحران های داخلی این رژیم است که در بهترین حالت آن تا 5 ماه آینده ادامه خواهد داشت.انتهای پیام/


 

کپی