اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

بلومبرگ: اقتصاد جهانی ممکن است به سمت رکود پیش برود

بلومبرگ: اقتصاد جهانی ممکن است به سمت رکود پیش برود

به گزارش ایران آنلاین،بلومبرگ به نقل از مدیر اجرایی «دویچه بانک"- Deutsche Bank» نوشت: امکان دارد که اقتصاد جهانی به سمت رکود پیش برود، چرا که بانک‌های مرکزی تلاش‌های خود را برای مهار تورم بیشتر کرده و به گروه رو به رشدی از مدیران و سیاست‌گذاران که نگاهی بدبینانه ترسیم می‌کنند، می‌پیوندند.

بلومبرگ روز پنجشنبه به نقل از «کریستین سوئینگ - Christian Sewing» مدیر اجرایی شرکت خدمات مالی و بانکداری آلمانی دویچه بانک آگ که در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۲۱ از فهرست بزرگترین بانک‌های جهان قرار داشت، افزود: اقتصاد جهانی تحت فشارهای متعدد اعم از مشکلات زنجیره تامین در چین گرفته تا افزایش قیمت مواد غذایی، به ویژه در فقیرترین کشورها، در حال خم شدن است.

او که روز چهارشنبه در اجلاس آینده امور مالی در فرانکفورت صحبت می‌کرد، گفت چندی قبل، پیش‌بینی شده بود که نرخ‌های بهره برای مهار تورم افزایش می‌یابد.

مدیراجرایی دویچه بانک آگ آلمان در گفت و گوی دیگری گفت که احتمالا با رکود ۵۰ درصدی اقتصاد در سطح جهان مواجه خواهیم بود که احتمال وقوع چنین رکودی در آمریکا و اروپا در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ وجود دارد. در حالی که نرخ بهره در مقایسه با پیش بینی‌هایی که پیش از شروع جنگ در اوکراین به عمل آمده بود، آشکارا افزایش یافته است.

کارشناس بازارهای مالی معتقد است اگر بانک مرکزی آمریکا برای مهار تورم تاریخی در این کشور نرخ بهره را در یک جلسه تا ۱ درصد افزایش دهد، می‌تواند باعث فروپاشی در بازارهای مالی شده و جهان را وارد رکودی عمیق اما تورمی کند.

چندی پیش فایننشال تایمز در گزارشی اقدامات بانک مرکزی آمریکا را در ایجاد شرایط تورمی کنونی جهان مقصر دانسته و نوشته بود وقت آن است که بانک مرکزی آمریکا صادق باشد و برآوردهای غلط خود از وضعیت اقتصادی جهان را اصلاح‌کند.


انتهای پیام/


 

کپی