اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معاون دادستان خبر داد

ثبت ۸۰ گزارش مردمی از ساختمان‌های ناایمن

ثبت ۸۰ گزارش مردمی از ساختمان‌های ناایمن

به گزارش ایران آنلاین، معاون حقوق عامه دادستان کل کشور از ثبت ۸۰ گزارش مردمی از ساختمان‌های ناایمن در سایت دادستانی کل کشور خبر داد.

غلامعباس ترکی در تشریح راه های ارتباطی دادستانی کل کشور با مردم اظهار داشت: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت دادستانی کل کشور درخواست‌های خود را اعلام کنند و این درخواست ها به صورت روزانه رسیدگی می شود.

وی ادامه داد: به طور مثال در موضوع ساختمان‌های ناایمن از مردم درخواست کردیم که ساختمان های ناایمن را به ما گزارش کنند؛ در نخستین روز این فراخوان ۸۰ گزارش در سایت دادستانی کل بارگذاری شده بود.

معاون دادستان کل کشور تصریح کرد: مردم به عنوان چشم بیدار و ناظر مشکلات و چالش‌های موجود در کشور را احصا و به ما منتقل کنند.

ترکی گفت: در دادستانی کل کشور و معاونت حقوق عامه موظف هستیم که از همه حقوق اقشار به ویژه جامعه نخبگان و فعال این عرصه حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه درباره پنجره واحد، تجمیع بانک های اطلاعاتی و تسهیل فرایند هوشمندسازی موضوعاتی مطرح شد، ادامه داد:گفت در حوزه‌های بانک، بیمه، خانواده و آسیب های اجتماعی اقدامات خوبی توسط شرکت های دانش بنیان صورت گرفته که ما از این اقدامات حمایت می‌کنیم.

ترکی با تاکید بر اینکه فناوری های نوین محور توسعه پایدار هستند، افزود: متقاضیان می توانند درخواست ها و مشکلات شرکت های دانش بنیان را در سایت دادستانی کل کشور ثبت کنند و ما آن را به صورت ویژه و روزانه پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به چالش های موجود کشور گفت: با استفاده از ظرفیت های دانش بنیان می توان چالش های موجود را برطرف کنیم. از جمله این چالش ها موضوعات مربوط به خام فروشی، وصول حقوق دولتی و چالش های موجود در نظام های بانک، بیمه و مالیاتی است.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: معتقدیم باید بخشی از تمرکز و توجه  شرکت های دانش بنیان در موضوعات مربوط به علوم انسانی باشد؛ زیرا به نظر می رسد بیشتر فعالیت و تمرکز این شرکت ها در موضوعات صنعتی، پزشکی، ژنتیک و مانند آن است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه علوم انسانی، حکمرانی مطلوب و اصلاح چرخه تولید توزیع و عرضه در کشور خلاهایی وجود دارد که می‌توان با استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان آن را برطرف ساخت، گفت: می‌توان در خصوص ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد از فناوری های نوین استفاده کرد.

وی ادامه داد: با استفاده از این فناوری ها مداخله مدیران و امضاهای طلایی کاهش می‌یابد و لازم است سرمایه گذاری شرکت های دانش‌بنیان در این حوزه ها افزایش یابد. از همین رو از کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند تقاضا داریم به این موضوعات توجه کرده و تلاش بیشتری در زمینه چالش های اصلی کشور داشته باشند تا ما شاهد ارائه خدمات بهتر و بیشتر در نظام اداری کشور باشیم.

/انتهای پیام

 

کپی