اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

قطع آب مشترکان پرمصرف از دو هفته آینده

قطع آب مشترکان پرمصرف از دو هفته آینده

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت : مشترکین پرمصرف اگر نتوانند مصرف آب خود را به حد نساب برسانند ناچار به قطع آب آنها خواهیم بود.

 به گزارش ایران آنلاین ،حسن بختیاری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب در سالن جلسات کوثر این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی در دو ماهه اول تابستان و همچنین افزایش شدید مصرف آب در روزهای آینده احتمال کمبود آب وجود دارد به همین دلیل مجبور به قطع آب مشترکین پرمصرف هستیم.وی همچنین از بخش های خصوصی و دولتی نیز درخواست کرد که در دو ماهه اول تابستان مصرف خود را به حداقل برسانند تا بتوان از این دو ماه به سلامت عبور کرد.

بختیاری با اذعان به این که عمده آب استان قم از خارج از این استان تامین می شود، عنوان کرد: 75 درصد از آب مورد نیاز استان در قالب آب های سطحی تامین می شود که سد کوچری، 15 خرداد و چاه های دشت علی آباد از منابع مهم تامین آب می باشد.
وی همچنین با بیان اینکه توجه به بحث کمیت و کیفیت آب از اولین اقداماتی بود که بعد از انقلاب درحوزه آب اتفاق افتاد ،عنوان کرد: مصرف آب در استان قم با توجه به مهاجر پذیر بودن و شرایط آب و هوایی آن همیشه بالاتر از مصرف کشوری بوده است . به همین دلیل انتقال آب از سد 15 خرداد توانست در آن مقطع زمانی مشکلات شهر قم را حل کند.بختیاری همچنین با اشاره به کاهش سهم استان قم از سد کوچری بیان داشت:  استفاده از ظرفیت سد 15 خرداد و چاه های علی آباد این امکان را به ما می دهد تا شاهد قطعی آب در استان قم نباشیم .

وی همچنین اضافه کرد: در حال حاضر از سد کوچری 2200 لیتر بر ثانیه آب با شاخص کیفیت 360 و نیز سد 15 خرداد 1300 لیتر بر ثانیه با شاخص کیفی 3500 لیتر بر ثانیه برداشت می کنیم.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان گفت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته در جهت هر چه بیشتر کردن سهم استان از سرشاخه های دز امسال مشکل قطع آب در استان قم وجود نخواهد داشت. چرا که حق مردم برخورداری از آب با کیفیت است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: از هفته آینده پلیس آب  به عنوان طرح ضربتی به صورت جدی فعالیت خود را شروع خواهد کرد که وظیفه آن گشت و بازرسی از اماکن عمومی و اخطار به مشترکین پرمصرف است.وی در مورد مسائل و مشکلات روستاییان در حوزه آب عنوان کرد که در سطح کلان استاندار قم به جد پیگیر آن بوده و  به دنبال این هستیم که قم به عنوان استان بدون مشکل در حوزه آب معرفی شود.

بختیاری در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه استان قم ذاتا در منطقه گرم و خشک قرار دارد، حتی با وجود بارش های فراوان هم با کمبود آب و مشکل خوشکسالی مواجه هستیم که  در این بین از ادارات استان انتظار همکاری بیشتری می رود .

کپی